Alexandrite lazer nedir? ne işe yarar?

Ekleyen: Gülten KARTAL Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Anasayfa

Alexandrite lazerler uzunca süredir epilasyon maksadıyla kullanılan lazerler teknolojisidir. Bu lazerler yalnızca aleni cilt rengine sahip kimselerde kullanılabilirler. Koyu cilt renklerinde tüketimi önerilmez. Alexandrite lazer teknolojisi tüketimi kolay lazerlerdir. Mühim avantajı uygulama alanındaki kılların anında yüzeyden temizlenmesi yardımıyla uygulama kapsamında uygulama sonrasında kıl kalmaz. Bir rakam tüy uzar buna benzer olabilir ve dökülür. Ağrısı asgari lazer epilasyon tipidir.

Alexandrite lazer teknolojisi bir takım bölgelerde tüketimi da önerilmez. Bunların en başında surat bölgesi gelir. Surat ve boyun kısmında alexandrite lazer epilasyon uygulama sonrasında ince tüylerde yükseliş bulunabilir . Bu mühim ve korkulan anında yan tesir gerçekleşirse statü lazer yapılmadan eskisinden daha berbat olabilir . Bu anında yan tesir kimde ve ne ile meydana gelir bilinmemektedir. Bu sebeple surat , boyun ve sırt kısmında alexandrite lazer epilasyonu önermiyoruz.

Alexandrite lazer ciltte derinlikten birçok melanin ismindeki boya maddesi üzerinden etkidiğinden sırt ve kol bölgesi tüylerinde başarısı yetersizdir . Kimi de burada da tüy artışı yapabilir.
Alexandrite lazerler koyu tenlilerde ve bronz kişilerde de kesinlikle kullanılmaz.

Etiketler:, , , ,

Geri Bildirim gönder...

Gülten KARTAL

Estetik ve Güzellik Uzmanı Gülten KARTAL Resmi Web Sayfası
TELEFON HATTIMIZ AKTİF (0216 606 30 17) - TIKLA ARA