Kirpik nasıl boyanır?

Ekleyen: Gülten KARTAL Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Kirpik

Kirpik boyama işleminde öncelikle kişinin ten yapısı incelenir. Kirpiğin renginden çok çok farklı bir renge gitmemesi her zaman fayda vardır.  kirpik-nasil-boyanirÇok çarpıcı görüntülere ulaşmak isteyen hanımlar böyle bir şeyi tercih edebilirler tabi ki.  Önce bu analiz yapılır. Kişinin ten rengine uyacak en iyi ton yakalanır.  Bundan sonra kirpik yağsız bir makyaj temizleyicisi ile derinlemesine temizlenir.  Hem cilt hem de kirpiğin tertemiz olması gereklidir.  Daha sonra göz kapaklarının alt ve üst kapaklarını yağ bazlı su geçirmez bir krem sürülür.  Herhangi bir yağlı doygun kremde olabilir.

 

Herhangi bir şekilde kirpikten boyanın tene sıçraması durumunda göz kapağında kalıcı bir iz bırakmaması için. Daha sonra da boyamız hazırlanır. Boya bir oksidan ile birlikte inceltilir. İncelettirdikten sonra uygun bir fırça yardımıyla kirpiğe tok bir şekilde uygulanır.

 

Yaklaşık 15 veya 20 dakika kişinin kirpik yapısına ve sağlıklı bir kirpik yapısına sahip olup olmamasına bağlı olarak ıslak bir pamuk yardımıyla temizlenir.

Etiketler:, , , , ,

Geri Bildirim gönder...

Gülten KARTAL

Estetik ve Güzellik Uzmanı Gülten KARTAL Resmi Web Sayfası
TELEFON HATTIMIZ AKTİF (0216 606 30 17) - TIKLA ARA