Saç Simülasyonu ve Güzellik Merkezi
Tel: 0216 606 30 17

Dermapen Uygulaması Nedir


Dermapen Uygulaması Nedir
Bu sayfada Dermapen Uygulaması Nedir ile ilgili siz değerli ziyaretçilerimiz ayrıntılı bilgiler için verilmiştir. Detaylı bilgi için aşağıdaki paragrafı okuyabilirsiniz.

Dermapen Uygulaması Nedir

Günümüzde adına oldukça sık rastlanan dermapen uygulaması oldukça tercih edilen cilt uygulamaları arasında yerini almıştır. Çeşitli cilt bakım ve uygulamaları arasında yaygın olarak kullanılan ve adından sıkça söz ettiren bu uygulama ile beklentileri karşılar nitelikte sonuçlar elde edilmektedir. Dolayısıyla akıllara dermapen uygulaması nedir sorusunun gelmesi kaçınılmaz bir sondur. Bu yazımızda dermapen uygulaması nedir ve nasıl yapılır sorusunun cevaplarına ulaşmanız mümkün olacaktır.

Dermapen uygulaması, cilt gençleştirme işlemi olarak adlandırılabilir. Vücuttaki kolajen ve elastin sentezi işleyiş sistemini doğrudan tetikleyerek cildin yapılandırılması konusunda önemli rol oynayan bir uygulamadır. Bu nedenle dermapen uygulaması nedir konusundaki araştırmalar artmış olup bu bağlamda bilgi sahibi olmak isteyenler söz konusu olan dermapen uygulaması nedir sorusunun cevabını merak etmektedir. Medikal estetik bir uygulama olan dermapen uygulamasının amacı cilde daha gergin, genç ve parlak bir görüntü kazandırmaktır. Bu uygulama herhangi bir cerrahi işlem gerektirmemekte olup FDA onaylı cihazları tarafından sağlanan teknoloji ile yapılmaktadır.

Mikro İğneleme Saç

Dermapen Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uzman kişinin tespitleri sonucu belirlenen tedavi yönteminin dermapen uygulaması olduğu kesinleştikten sonra, başlangıç için en önemli husus ortamın hijyenik olmasıdır. Gerekli hijyenik koşullar sağlandıktan sonra dermapen uygulamasının yapılacağı cilt bölgesine, anestezi etkili krem uygulanarak lokal anestezi işlemi yapılmaktadır. Ciltteki uygulama alanının özelliklerine göre uzman tarafından belirlenen 0.5 – 2.5 mm çapındaki mikro iğnelerin, dermapen cihazı yardımıyla farklı doğrultularda deriye geçişi sağlanmaktadır. İşlem tamamlandıktan sonra herhangi bir şişlik veya kızarıklığa neden olmaması amacıyla buz uygulanmaktadır. Bu işlem kişinin sosyal hayatını hiçbir şekilde etkilememektedir.

Dermapen uygulaması mutlaka işinde deneyimli, uzman kişilerce yapılmalıdır. Uygulamanın istenilen etkiler doğrultusunda bir sonuç verebilmesi adına, yapılacak uygulama kadar bunun yapıldığı merkez de oldukça büyük önem taşımaktadır. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlara neden olabilir.

Mikro İğneleme Yaptıranlar

Cilt bakımı konusunda oldukça etkili birçok uygulama yöntemi bulunmaktadır. Mikro iğneleme yöntemi de bunlardan biri olmaktadır. Mikro iğneleme yöntemi, 0.5-2.5 mm çapındaki mikro iğnelerin, bunlar için geliştirilmiş özel aparatlar ile uygulanmaktadır. Dermapen uygulamasının temel çalışma mantığı ile aynı olan bu uygulamanın en büyük farkı iğneleme sırasında aparat kullanılıyor olmasıdır. Dermapen uygulamasında, uygulama için geliştirilmiş bir cihaz kullanılırken, iğneleme uygulamasında ise aparatlar kullanılır. Günümüzde mikro iğneleme yaptıranlar veya yaptırmayı düşünenler mutlaka bu konuda işinde uzman kişilerce yaptırmalıdır. Ayrıca mikro iğneleme yaptıranlar veya yaptırmayı düşünenler istekler doğrultusunda memnun sonuçlar alabilmek adına mutlaka kapsamlı bir araştırma yapmaları gerekmektedir.

Cilt bakım uygulamalarının oldukça yaygın olduğu son yıllarda dermapen uygulamasını tercih edenler olduğu kadar mikro iğneleme yaptıran birçok kişi de bulunmaktadır. Fakat dermapen uygulaması daha modern bir sistem olmaktadır. Gerek uygulamanın yapıldığı cihaz gerekse hızlı uygulanır bir yöntem olması açısından farklılık göstermektedir. Ayrıca hasta konforu konusunda yüksek avantaj sağlayan dermapen, mikro iğneleme yaptıranlar için farklı bir alternatif niteliğindedir. Mikro iğneleme uygulamasının herhangi bir yan etkisi olmamakla beraber işlem sonrası mutlaka güneşten korunulmalıdır.

Dermapen Yaptırılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Cilt bakım uygulamaları mutlaka işinde deneyimli, uzman kişilerce yapılmalıdır. Uygulamanın istenilen etkiler doğrultusunda bir sonuç verebilmesi adına, yapılacak uygulama kadar bunun yapıldığı merkez de oldukça büyük önem taşımaktadır. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlara neden olabilmektedir.


Bu hizmetimiz ile ilgili süreçleri ve uygulama hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için https://www.gultenkartal.com/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.Gülten Kartal

Gülten Kartal

Usta Öğretici ve Estetisyen Gülten Kartal

Saç Simülasyonu Uzmanı Usta Öğretici Estetisyen ve Güzellik Uzmanı Gülten Kartal;  Internation Beauty Awards 2019 ödül töreninde “Yılın Başarılı Hizmet Veren Saç Simülasyonu Merkezi” ödülünü almıştır.

Hizmetler

Etiketler:


Şu an buradasınız:


ADRES


Suadiye mah. Bağdat cad. Plaj Yolu Sok. No:2 İnci Apt. Daire:4 34740

Kadıköy İstanbul TÜRKİYE


Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki tüm materyaller Gülten Kartal'a aittir.