Saç Simülasyonu ve Güzellik Merkezi
Tel: 0216 606 30 17

Lazer Epilasyon


Lazer Epilasyon ve IPL Foto Epilasyon Hizmeti

IPL Foto Epilasyon ve Lazer Epilasyon


Merkezimiz de IPL Foto Epilasyon ve Lazer Epilasyon hizmeti verilmektedir. 

 • IPL FOTO EPİLASYON NEDİR?

  Teknolojik gelişmelerden etkilenen sektörlerden biri de tabiki kozmetik dermatoloji sektörüdür. Gelişen teknolojinin bu sektördeki en yepyeni cihazları IPL Foto Lazer Sistemleri enbaşta olmak üzere, lazer epilasyon sistemleridir.

 • IPL EPİLASYON NASIL ÇALIŞIR?

  Lazerler tespit edecek dalga boylarında ışık yani lazer enerjisi yayarlar. Bu enerji kıl köklerinde bulunan melanin pigmenti tarafından absorbe edilerek sıcaklık enerjisine dönüştürülür. Isı enerjisi kıl kökünün ısısının artmasına sebep olur. Isısı yükselen kıl kökleri yanarak tahrip olurlar ve bunun sonucu olarak tahrip meydana gelen kıl kökü biricik ek olarak kıl çıkaramaz. Lazer ışınları cilde uygulandıklarında yalnızca melanin pigmentleri tarafından emildikleri amaçlı başka ten hücrelerine zarar vermezler.

 • TÜYLER KALICI MI GİDER?

  Bir çok lazer epilasyon sistemi kıl kökünü tahrip ederek ek olarak cılız ve az miktarda kıl çıkmasını olanağı sağlar. Daimi epilasyon amaçlı kıl kökünün kıl üretim imkanı sunan papilla bölümünün yok edilmesi gerekiyor. Bunun içerisinde ilgili derinliğe civarı inebilecek lazer ışını lazımdır. Bu da lazer ışının dalga boyu konusunda biricik vaziyettir. Son Zamanlarda IPL Foto tipi lazerler bu hedefle kullanılmaya uyumlu lazerlerdir.

  Ayrıca lazer epilasyonun uygulanma vakti de büyük önem arz etmektedir. Zira tüylerin anajen, katojen ve telojen ismi verilen büyüme fazları vardır. Lazer epilasyon uygulanırken, tüylerin büyüme mertebesi tedavi müddetini ve başarısını direk etkilemektedir.

 • KAÇ SEANS GEREKLİDİR?

  Uygulama ifade edilecek bölgeye, bireyin ten ve kıl tipine ve lazer epilasyon uygulamasını gerçekleştirmekte kullanılan cihazın kalitesine karşı değişmekle beraber; ortalamada 3-8 oturum arası oldukça başarılı neticelere ulaşılmaktadır.

 • SEANS SÜRESİ KAÇ DAKİKADIR?

  Uygulama ifade edilecek bölgenin genişliğine ve kullanılacak sisteme ilişkili olarak değişir. Örneğin; bıyık ve çene bölgesi 5 dk benzeri biricik zamanda tamamlanırken, bütün bacak sahası 45 dk benzeri biricik zamanda tamamlanmaktadır.

 • YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?

  Uygulama ardından daimi olmayan hafif yanmalar, kızarıklar, kabuklanma ve lekeler görülmesi normaldir. Şunlar az müddetli ve daimi olmayan etkilerdir. Ama uygulamanın hep uzman kişiler tarafından yapılmasına uyarı edilmelidir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • IPL FOTO CİHAZLAR

  IPL Foto lazerler epilasyon için en çok kullanılan lazerlerdir. Bu lazer sisteminin diğerlerinden en mühim farkı deri içerisinde aldığı mesafenin en az olmasıdır.Fakat bu uzaklık kıl köküne ulaşmaya genellikle yetecektir. Başka biricik özelliği ise kılın yapısında bulunan ve kıla rengini verici melanin pigmenti tarafından çok tutulan lazerlerden olmasıdır. Melanin tarafından sıkı tutulması aleni nitelik deri tipi ve koyu kıl rengi olanlarda avantaj olanağı sağlar. Ama koyu deri rengi meydana gelen kişilerde uygulanması önerilmez.


Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

IPL epilasyon benim için uygun mu?

Koyu, kalın, ince, sarışın ve kırmızı tüylerin hepsi IPL epilasyonuna iyi yanıt verir. Gri ve beyaz tüylerde IPL tedavisine yanıt vermez. Gri ve beyaz tüyler için müşterilerimize n-melanin doğal melanin solüsyonunu öneriyoruz. bu n-melanin solüsyonu ile IPL Foto Epilasyon gri ve beyaz tüyleri görebilmektedir.  n-melanin sitesi için tıklayınız.

Nasıl hissettiriyor?

Konforunuzu arttırmak için tedavi boyunca bir soğutma sistemi kullanılır ve cilde lastik bant atmaya benzer bir his hissedilir. Nazik, invaziv olmayan bir süreçtir ve anestezi gerektirmez. Çoğu insan hafif bir sıcaklık veya karıncalanma hissinden başka bir şey hissetmez.

İlk epilasyon seansımı yaptım. Bir sonrakine ne zaman dönebilirim?

IPL epilasyon tedavileri aralıklarla yapılmalıdır ve bu, tedavi edilen bölgeye göre değişir. Örnek olarak, yüz 2-4 hafta aralıklarla tedavi edilebilirken, göğüs, sırt ve bacaklar 8 haftada bir tedavi edilebilir.

Arkanıza yaslanın, rahatlayın ve sizin için tüm işleri yapalım. IPL tedavileri invaziv değildir ve çeşitli tüy tiplerinde iyi çalışır. Tipik olarak pürüzsüz, tüysüz cilt için 6-8 seansa ihtiyaç vardır, ancak konsültasyon sırasında kişisel durumunuzu değerlendireceğiz.
Vücudunuzun herhangi bir yerinde istenmeyen tüylere elveda deyin: yüz, üst dudak, koltuk altı, kollar, sırt, bikini bölgesi, uyluk, bacaklar ve daha fazlası!

Seans süreleri nedir?

Bu gerçekten uygulama yapılan bölgeye bağlıdır, ancak aşağıdaki bilgileri yararlı bulabilirsiniz. Lütfen bunun yalnızca bir rehber olduğunu ve zamanın kişiden kişiye değişebileceğini unutmayın. Uygulamanın kendisi daha az zaman almalıdır, bu sadece randevunun süresini gösterir:

Üst dudak: 15 dakika

Tam Yüz: 30 dakika

Geri: 30 dakika

Bacaklar (dolu) 1 saatten itibaren.

Koltuk altı ve bikini: 30 dakika

Epilasyon bölgesini hazırlamam gerekiyor mu?

Danışma için değil. Konsültasyonunuza katılırken tüyleri olduğu gibi bırakmanızı istiyoruz – tüy hakkında konuşmaya geldiğinizde bu zor olabilir ve bu nedenle tüyleri  bırakamazsanız bölgeyi tıraş edeceğinizi sorarız.

Seanslar arasında tıraş olabilir miyim?

Evet! Sizden yapmanızı rica ediyoruz. Tüyleri ağda veya ağartma gibi yöntemlerle çıkarırsanız, lazer ve IPL uygulaması etkisiz hale gelebilir. Yaklaşık 2 mm’lik bir büyüme tedavi için idealdir – bu, randevunuzun ne zaman olduğuna bağlı olarak genellikle randevunuzun önceki gece veya sabah tıraş edilmesi anlamına gelir. Eğer istemiyorsanız, seanslar arasında tıraş olmak zorunda değilsiniz, ancak tıraş veya saç kesme işlemi, seans sırasında önerebileceğimiz tek tüy alma yöntemidir.

IPL Foto Epilasyon Fiyatları Nedir?

Bölgeye göre değişkenlik arz ettiğinden lütfen bizi telefonla arayarak bilgi alınız. Veya sitemizdeki iletişim formunu doldurunuz. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

 


Şu an buradasınız:ADRES


Suadiye mah. Bağdat cad. Plaj Yolu Sok. No:2 İnci Apt. Daire:4 34740

Kadıköy İstanbul TÜRKİYE


Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki tüm materyaller Gülten Kartal'a aittir.