Skip to main content
Saç Simülasyonu ve Güzellik Merkezi
Tel: +90 553 186 49 12

Protez Tırnak


Protez Tırnak
Bu sayfada Protez Tırnak ile ilgili siz değerli ziyaretçilerimiz ayrıntılı bilgiler için verilmiştir. Detaylı bilgi için aşağıdaki paragrafı okuyabilirsiniz.

Protez Tırnak

Protez tırnak uygulaması, tırnak yeme alışkanlığı olanlar, tırnakları yavaş uzayanlar, tırnakları kolay kırılanlar ve sürekli estetik tırnak isteyenler için tercih edilen bir yöntemdir. Uygulama yaklaşık olarak 2,5 /3 saat arasında tamamlanır.

Protez Tırnak Nasıl Yapılır

Protez tırnak ne anlama gelir?

Bireyin kendi tırnağına ek olarak yapılan bir uygulamadır. Protez tırnak; tırnak yeme alışkanlığı olanlar, tırnakları yavaş uzayanlar, tırnakları sık kırılanlar ve sürekli estetik tırnak isteyenler için ideal bir yöntemdir.

Tırnağın yüzeyine belirli koruma maddeleri sürülerek gerçekleştirilen bu işlem, düzenli bakımı yapıldığında problemsiz bir şekilde kullanılabilir. İstediğinizde kolaylıkla kaldırabilirsiniz. Yapıştırma tırnaklar gibi düşme endişesi taşımazsınız.

Protez tırnakta hangi malzemeler kullanılır?

Akrilik Protez Tırnak: En sık seçilen yöntemlerdendir. Akrilik protez tırnak, özel sıvı ve akrilik tozla uygulanır. Doğrudan tırnağa uygulanan akrilik protez tırnağın şekillendirilmesi fırça yardımıyla yapılır.

Jel Protez Tırnak: Jel protez tırnak popüler bir uygulamadır. Sıvı jel formundaki bu protez tırnak genellikle kalıp yardımıyla uygulanır. Bu yöntemle tırnağa uygulanan jel, diğer yöntemlere kıyasla daha ince ve doğal bir görünüme sahiptir.

Dipping Protez Tırnak: İlk protez tırnak tekniklerindendir. Bu teknikle tırnağa direkt uygulama yapılmaz. Bu uygulamada seçilen tırnak şekli tırnak yatağına yapıştırılır, ardından törpülenip matlaştırılır. Sonrasında tırnak yapıştırıcı sürülüp akrilik toza batırılır. Bu adımlar birkaç kez tekrarlanır.

Polygel Protez Tırnak: Polygel protez tırnak, diğer jel yöntemine nazaran daha yoğun bir yapıya sahiptir. Fırça ve özel sıvıyla uygulanarak şekil verilir. Günümüzde sıkça tercih edilen yöntemlerden biridir.

Protez tırnak nasıl uygulanır?

Protez tırnak, konusunda eğitim almış belgeli uzmanlarca jel ve akrilik öğeleri kullanarak gerçekleştirilir. Tırnaklara belirli kalıplar aracılığıyla uzatılır veya doğal tırnak şekillendirilir. İşlemin tamamlanması yaklaşık 2,5 /3 saat alır.


Protez tırnak nasıl kaldırılır?

Protez tırnakların kaldırılması için belirli çözücüler ya da protez tırnak çıkarma makineleri kullanılarak kısa sürede doğal tırnaklarınıza geri dönebilirsiniz. Protez tırnağın kaldırılması konusunda uzmanlara başvurulması gerekmektedir. Aksi takdirde tırnakta ciddi hasarlar meydana gelebilir.

Protez tırnak sağlığa zararlı mı?

Protez tırnaklar, estetik ve bakımlı bir görünüm elde etmek amacıyla yapılır. Ancak sürekli uygulama sonucunda doğal tırnağınıza zarar verebilir. Kimyasal maddelerin kullanıldığı bu uygulama, uzun vadede doğal tırnak yapısının bozulmasına veya tırnak üzerinde sorunların ortaya çıkmasına yol açabilir.

Protez tırnak kullanım süresi, tırnağın sağlığı için kritik bir faktördür. Çünkü sürekli protez tırnak kullanımı, doğal tırnak ve tırnak dokularında kalıcı hasara yol açabilir.

Protez Tırnak Fiyatları İstanbul

Protez tırnak fiyatlandırması yapılan işleme bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Kalıcı oje ve her bir tırnağa uygulanan nail art ayrı ücretlendirilir. Tırnaklarınıza önem veriyorsanız, kaliteli materyal kullanan yerleri seçmenizi öneririz.

Bu hizmetimiz ile ilgili süreçleri ve uygulama hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için https://www.gultenkartal.com/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.Gülten Kartal

Gülten Kartal

Usta Öğretici ve Estetisyen Gülten Kartal

Hizmetler

Etiketler:


Şu an buradasınız: