Saç Simülasyonu ve Güzellik Merkezi
Tel: 0216 606 30 17

Saç Simülasyonu


Usta Öğretici ve Estetisyen Gülten Kartal

Saç Simülasyonunu Öğretiyoruz!


Usta Öğretici Saç Simülasyonu Uzmanı Gülten Kartal; hem uygulama yapmakta, hem de sektörde saç simülasyonu eğitimleri vermektedir.

 • SAÇ SİMÜLASYONU NEDİR?

  Çeşitli nedenlerle saçlarında problem yaşayan kişilerin 3D migropigmentasyon ile doğal saç görünümüne kavuşması için yapılan saç efekti işlemine saç simülasyonu denir.

  Mikropigmentasyon elektrikli bir özel cihaz ile kafa derisine organik saç derisi pigmenti boyaları ile bu uygulama yapılmaktadır.

  Saç simülasyonu işlemi sanıldığının aksine cerrahi bir prosedür veya ameliyat değildir. Kozmetik bir görünüm sağlanması amacıyla kafa derisine minik minik noktalarla yapılan bir çeşit sanatsal "dövme" ile saç efekti verilmesi uygulamasıdır.

  Saç simülasyonunda kullanılan organik boyalar doğal olduğundan saç derisinde 3 ile 5 yıl süre ile kalıcılığı sürmekte ve kullanılabilmektedir.

  Bu uygulama cinsiyet fark etmeksizin, saç simülasyonu ihtiyacı olan kadın erkek herkese uygulanabilmektedir.

 • SAÇ SİMÜLASYONU FİYATLARI

  Saç simülasyonu fiyatları kişinin saç simülasyonu yapılacak bölgenin büyüklüğüne ve atış sayısına göre değişmektedir. Bu yüzden dolayı saç simülasyonu fiyatlarını öğrenmek için sitemizde yer alan iletişim kanalları ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. İletişime geçerken saç simülasyonu yapılacak bölgenin, üst, yan, arka ve önden fotoğraflarını gönderiniz. Usta Öğretici Estetisyen Gülten Kartal; gönderdiğiniz fotoğrafları inceleyip sizlere uygulama ücretini iletecektir.

 • SAÇ SİMÜLASYON BOYALARI

  Kullandığımız saç boyaları dermatalojik olarak test edilen ve sağlık bakanlığı tarafından onaylanan ürünlerdir. Vücutta doğal yollarla dışarı atılan organik saç simülasyon boyaları kullanılmaktadır.

  Saç simülasyonu boyaları kişinin saç rengine göre özel olarak seçilmektedir. İlgili boyanın seçilmesinden dolayı saç simülasyonu sonrası oluşan saç efekti doğal bir görünüm sağlamış olur. 

 • ÖZEL İĞNELER

  Saç simülasyonunda kullandığımız iğneler özel olarak sipariş verilmektedir. Alerji riskini ortadan kaldıran metal alışımına sahip olan bu iğneler; her seansta değişmektedir. 0,28 0,23 0.18 mikron çapında kişinin saç derisine ve saçın yoluna uygun iğneler kullanılmaktadır.

 • ELEKTRONİK EKRANLI CİHAZ

  Saç simülasyonunda kullandığımız cihaz; her yapılan saç simülasyonu uygulamasında belirli bir standart ile işlem yapmasına olanak sağlayan seçeneklere sahiptir.  Bu örneğin her atışın aynı olması, hız ayarı, doğal bir görünüm elde etmek için optimum aralık dengesi ayarlanabilmektedir.

 • SAÇ SİMÜLASYONU EĞİTİMİ

  Usta Öğretici Estetisyen Gülten Kartal; ayrıca çeşitli kurumlara ve hastanelere saç simülasyonu eğitimi vermektedir.  İstanbul Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği ve Anadolu Üniversitesi Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik bölümlerinde eğitim gören Gülten Kartal;  Zeytinburnu Endüstri Meslek Lisesi'nde önce kalfa, sonra usta ve akabinde usta öğretici belgesini ve diplomasını alarak uzmanlıklarını tescillemiştir. 

   


Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Saç simülasyonu nedir?

Saç simülasyonu saç dövmesi adıyla da bilinmektedir. Saç simülasyonu kesinlikle cerrahi bir operasyon olarak tanımlanmamaktadır. Bu işlemle saç kılları taklit edilerek, kellik olan bölgelere uygulanır. Saç simülasyonu sadece tamamen kellik olan bireylerde ya da sadece erkeklerde değil bayanlarda da kolaylıkla uygulanabilmektedir. Seyrelmiş bölgelerde, alın çizgisinde uygulanabilirliğinden dolayı saç simülasyonu son zamanlar da oldukça popüler olmuştur.

Saç simülasyonu nasıl uygulanır?

Saç simülasyonu, seyrelen ve dökülen saçımızı taklit ederek kafa derisine pigmentasyon transferi mantığı ile uygulanır. Saç simülasyonu işlemini hem erkekler hem de bayanlar gönül rahatlığıyla yaptırabilirler. En büyük avantajı ise, Saç ektirme işleminde ki gibi bir iz söz konusu değildir. Ve bu işlemi yaptıran bireyler işlem bitimi anında normal hayatlarına dönebilirler.

Saç simülasyonu en çok alın bölgesinde seyrelme olan bayanlar ve erkekler tercih etmektedir. Kıl yapısı bire bir taklit edildiğinden o bölgede dökülme olduğu belli olmamaktadır. Bu operasyon ile yeni bir alın çizgisi görünümü kolaylıkla yaratılabilir. Uzun saç olarak uygulanamayan bu işlem, seyrelme olan yerlerde kişinin saçı uzun dahi önerilmektedir. Bölge bu yöntemle kapatıldığı takdirde dökülme olan bölge doğal bir görüntüye kavuşur.

Saç ekimi sonrası saç simülasyonu yaptırmak mümkün müdür?

Bir işlemi uygulayanın diğer bir işlemi uygulatmasına kesinlikle hiç bir mahsur yoktur. Örneğin saç ekimi yaptıran bir birey, aradaki boşlukları saç simülasyonu ile doldurarak daha doğal bir görüntü yakalayabilir. İki uygulama birbirini tamamlayıcı bir özellik sergilemektedir.

Saç simülasyonunun riskleri nelerdir?

Saç simülasyonu cerrahi bir işlem olmadığından hiç bir sakıncası yoktur. Aksine her anlamda tatmin sağlamaktadır. Kişinin ruhsal anlamda da tatmin olmasını sağlar. Ayrıca işlem tek kullanımlık kişiye özel iğnelerle yapıldığından son derece sterildir.

Saç simülasyonu yapay bir duruş sergiler mi?

Saç simülasyonu özelliği olarak son derece doğal bir uygulamadır. Ayrıca uzman doktorlar tarafından yapıldığında daha da başarılı sonuçlar alınmaktadır. Hala kafa derisi üzerinde bulunan saç köklerinin benzeri, doğal renkler de yaratılır ve yapay görüntüden uzaklaşılır. Ayrıca saçın çıkış yönleri baz alınarak yapılan uygulamalar daha başarılı olmaktadır.

Saç simülasyonu kimlere uygulanır?

Saç çizgisinin yerini değiştirmek isteyenler, kısmi kellik yaşayan hastalar, saç ekim operasyonunun etkisini arttırmak isteyenler, kafasında bulunan yara izlerini saklamak isteyenler gibi birçok durumda bu işlem uygulanmaktadır.

Saç simülasyonu adayı mıyım?

Yanıt: Saç dökülmesi veya kafa travması geçirmiş çoğu erkek ve kadın, prosedürlerimizin biri veya daha fazlası için muhtemel adaylardır. Örneğin, inceltici veya kel bölgesini makyajla kapata biliyorsanız, Saç simülasyonu hizmetlerimiz saç ekimine mükemmel bir alternatif olarak sizin için ideal olabilir. Bize bir fotoğraf gönderin, kişisel durumunuzu gözden geçirelim.

Saç simülasyonu dışarıdan nasıl gözükür?

Cevap: Evet, eğer iyi bir adaysanız ve deneyimli bir kişi işi yapıyorsa. Değilse, sonuçlar dövme prosedürü olduğundan kolayca çıkartılamadığı için sonuçlar çok doğal olmayan görünebilir.

Saç simülasyonu kalıcı mıdır?

Yanıt: Yasal olarak, tüm dövmelerin zaman içinde kaybolmasına ve periyodik dokunmalara neden olmasına rağmen kalıcı terimini kullanmamız gerekir. Doğal olarak, açık renkler çok koyu veya siyah renklere kıyasla daha hızlı solur; ancak çok saç derinize ne kadar iyi baktığınıza bağlıdır.
Yara izi bulunan alanlar, bir yara sağlıklı doku olmadığı ve mürekkep ile sağlıklı cildi tutmadığı için daha hızlı solma eğilimindedir. Doğal bir görünüm elde etmek için kullandığımız çok küçük iğneler, mürekkebi geleneksel dövmelerde olduğu gibi derinden dolmazlar ve solma olabilir.

Saç simülasyonu tek seferlik bir seans mıdır?

Yanıt: Hayır, elde etmek istediğiniz renk derinliğine bağlı olarak birkaç seans sürebilir, ancak genelde gereken minimum oturum budur. Gerekli oturum sayısı, baş izi olanlarda artma eğilimindedir çünkü yara izleri, ilk oturumdan sonra mürekkebin% 50’sine kadarını reddedebilir. Yine, bize bir fotoğraf e-postayla gönderin ve kişisel durumunuzu gözden geçireceğiz.

Saç simülasyonunun maliyeti nedir?

Yanıt: Müşterilerimizin çoğu hizmetlerimizi çok uygun buluyor ancak maliyet, sorun alanınızı kamufle etmek için gereken oturum sayısına bağlı olacaktır. Fotoğrafınızı inceledikten sonra, hedeflerinizi, seçeneklerinizi ve maliyet tahmininizi tartışmaktan memnuniyet duyarız.

Saç simülasyonu bana bir zararı olur mu?

Cevap: Sizi rahat ettirmek için mümkün olan her şeyi yaparız ancak prosedürün kim tarafından yapıldığına ve kafa derinizin ne kadar hassas olduğuna bağlıdır. Düzgün bir şekilde yapıldığında, minik pisliklere benzeyen çok az acı olmalıdır. Ekstra duyarlı saç derisi bulunan müşterilerimiz için rahat hissetmek için uyuşturucu krem kullanırız. Öte yandan, uygulayıcı ağır elle ve vasıfsız ise, kozmetik dövme çok acı verici olabilir.

Saç simülasyonu için kafamı traş etmem gerekiyor mu?

Cevap: Ne elde etmek istediğinize bağlıdır. Bir yara izi gizlemeyi ve halihazırda kapsam için makyaj kullanmayı planlayan ya da bölgeyi iyileştirmek isteyen organ nakli planlayan ön tedavi alan çoğu müşterinin başlarını tıraş etmesine gerek yoktur. Tersine, kel bölgelerdeki tedavi öncesi hastalar başlarını tıraş etmek üzere yönlendirilebilirler. Her iki durumda da, fotoğrafınızı inceledikten sonra ön tedavi seçenekleriniz hakkında size rehberlik yapacağız.

Kafamda medikal yara izi var, saç simülasyonu ile kapatabilir miyim?

Cevap: Evet, Saç simülasyonu yara izlerinin daha az fark edilmesine yardımcı olur ve iyileşme göreceksiniz. Yara izleri mürekkebi normal sağlıklı cildin yaptığı gibi tutmaz, çünkü servis birkaç seans alabilir.

Ameliyat sonrası kafamda yara izi var, çözüm bulabilir miyim?

Cevap: Bu cevap vermek çok zor bir sorudur ve sahip olduğunuz yara izlerinin sayısına ve fiziksel özelliklerine bağlı olacaktır. Saklanmak için birkaç seans gerekebilir. Bazı şirketler bu bir sorun olmadığını söyleyebilir, ancak bu bizim tecrübemiz olmamıştır. Bunun nedeni, bazı izlerin örtülmesi daha zordur ve sonuçlar kişiden kişiye değişir. Yara izlerini silmek için birkaç seans sürebilir, ancak dövme onları daha az farkedebilir ve müşterilerimiz normalde büyük bir gelişme görürler. Fotoğraflarınızı gözden geçirdikten sonra seçeneklerinizi tartışacağız.

Saç simülasyonu dövme midir?

Cevap: Evet, Saç simülasyonu, mikro dövme şekilleridir. Herhangi bir pigmenti deriye implante etmek yasal tanıma göre bir dövme olup bir dövme gibi halledilmelidir.

Saç simülasyonu boyalarınız nasıl?

Cevap: Yetenekli bir uzman, doğru mürekkeplerin kullanıldığını bilecektir. Bazı kozmetik ve dövme mürekkepleri çok iyi çalışabilirken diğerleri mavi veya yeşil renk alabilir veya doğal olmayan görünebilir. Prosedür için mürekkep, iğne ve makinelerin uygun olduğu konusunda nitelikli ve bilgili olması gereken saç simülasyon uzmanıdır. Eğitimli profesyonellerdir ve hizmetinizde hangi mürekkebin en iyi olacağını belirleyeceğiz.

Saç simülasyonu sonrası iyileşme ve adaptasyon süreci

Yanıt: Genel olarak, tedaviden bir gün sonra bir miktar şişme olabilir ve kafa derisi ilk birkaç gün boyunca karanlık görünür. Bundan sonra, kafa derisi soyulmaya ve pul pullaşmaya başlayacak ve renk açık veya puslu görünecektir. Soyma bir hafta kadar sürer ve ilk kez daha kötü olma eğilimindedir, bu nedenle şapka takmak isteyebilirsiniz. Toplam iyileşme süreci yaklaşık 4 hafta sürer. O zamana kadar, ikinci tedaviniz için hazır olursunuz. Önemli olaylardan hemen önce tedavinizi planlamayın. Eğlence endüstrisinde iseniz, prosedür birazdan yapılabilir, böylece iyileşme aşamasında fark edilmeyecektir. Unutma, bu bir dövme ve verdiğimiz bakım talimatlarını takip etmeniz gerekecek.

Deri tahrişi veya enfeksiyon durumlarında ne yapmalıyım?

Cevap: Olası bir sorunun ortaya çıkması halinde, en kısa sürede bizi arayın; uzmanımız sizi bilgilendirecektir. Ardından, sorununuz çözülene kadar sizinle irtibatta kalacağız.

Saç simülasyonunda en iyisi?

Yanıt: İşlemi takiben, berberinizin veya stilistinizin saçınızı kesmesini sağlamanın doğru yolu hakkında talimatlar vereceğiz. Stilistiniz veya berberiniz yetenekli değilse, dövmeniz elinizden geldiğince iyi görünmeyecektir. Uzmanlarımız, terapi sonrası kesimlerin yeni görünümünüzü iltifatlandırmasını sağlamak için doğrudan berber veya stilistinizle birlikte çalışabilir.

Saç simülasyonunda enfeksiyon bulaşma riski var mıdır?

Cevap. Bakım sonrası talimatlara uyulmazsa, bir enfeksiyon ortaya çıkabilir. Kafa derisi iyileşmeden önce saçlarınızı kesip, steril olmayan bıçakları veya aletleri kullanarak veya dövme iyileşmeden önce sert kimyasallar kullanmanız, enfeksiyona neden olabilecek eylemlerin birkaç örneğidir. Bir tahriş ya da enfeksiyon meydana gelirse, derhal bizimle iletişime geçmeli ve sorun çözülene kadar irtibatta kalmalıdır.

Saç simülasyonu sonrası tekrar gelmem gerekecek mi?

Yanıt: Rengin taze ve doğal görünmesini sağlamak için dövme işleminizi birkaç yılda bir kontrol etmeniz gerekir.

Saç simülasyonu sonrası bakım nasıl uygulanır?

Cevap:
* Kafanızın üzerine 10 gün fırçalamayın veya herhangi bir kimyasal koymayın. Soğuk su ile yıkamaya izin verilir.

* Size verdiğimiz merhem ve yağı 10 gün boyunca kullanın

* Dövme 2 haftalık bir süre zarfında hafifletir ve tam sonuçlar 4 hafta içinde görülebilir. Şu anda, ikinci tedaviniz için geri geleceksiniz.

* Yine iyileşmiş duruma gelene kadar (en az 10 gün), işlenmiş cildi ovmayın veya alana herhangi bir kimyasal madde bulaştırmayın.

* Dövmeli alanı seçmeyin veya çizmeyin.

* Makyaj giymeyin ya da saçınızı 4 hafta boyunca renklendirmeyin.

* Sert kimyasallar veya Tret*no*n’den kaçının; rengin solmasına veya renginin solmasına neden olabilir.

* En az 1 hafta boyunca klorlu havuzlar ve tabaklama yataklarından kaçının.

* Bir antibiyotik merhem kullanmayın.

* Şifalı olana kadar saçlarınızı kesmeyin. Saçınızı kesmenin ne zaman güvende olduğunu size bildiririz. Devam ettikten sonra, berberiniz veya stilistinizin dezenfekte edilmiş araçları ve araçlarını kullandığından emin olun.

* Herhangi bir tahriş olursa derhal bize bildirin ve sorun çözülene kadar bizimle temasa geçin.

Saç Simülasyonu Uzmanı Usta Öğretici Estetisyen ve Güzellik Uzmanı Gülten Kartal;  Internation Beauty Awards 2019 ödül töreninde "Yılın Başarılı Hizmet Veren Saç Simülasyonu Merkezi" ödülünü almıştır.


Şu an buradasınız:ADRES


İstiklal mah. Sütçü İmam Caddesi No:136/C D:1, 34762

Ümraniye İstanbul TÜRKİYE


Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki tüm materyaller Gülten Kartal'a aittir.