Skip to main content
Saç Simülasyonu ve Güzellik Merkezi
Tel: +90 553 186 49 12

Saç Çoğaltma


Saç çoğaltma
Bu sayfada Saç çoğaltma ile ilgili siz değerli ziyaretçilerimiz ayrıntılı bilgiler için verilmiştir. Detaylı bilgi için aşağıdaki paragrafı okuyabilirsiniz.

Saç çoğaltma

GK Güzellik Merkezi’nin sunduğu saç çoğaltma yöntemi; doğal kök hücre teknolojisiyle hazırlanan ve saç canlandırma özellikleri taşıyan serumun saç köklerine tatbik edilmesi işlemidir.

Saç çoğaltma nasıl yapılır?

Saç çoğaltma işlemi doğal mıdır ve acı verir mi?

Bu serumun içeriği tamamen doğaldır. Saç köklerine tatbik edildiğinde, saç köklerini uyararak yeni saçların büyümesini teşvik eder. Bu süreçte herhangi bir acı, kanama ya da morluk yaşanmaz.

Saç çoğaltma işlemi ne kadar sürer?

Bireyden bireye değişiklik gösterebilir fakat genellikle her iki haftada bir yapılacak olan seanslar, yaklaşık on ila yirmi beş dakika arasında tamamlanır.

Saç çoğaltma işleminde iz kalır mı?

Yapılan işlem sonrasında dışarıdan herhangi bir iz veya belirti kalmaz. Hemen günlük yaşantınıza ve planlarınıza devam edebilirsiniz.

Saç çoğaltma tedavi süreci ne kadar sürer

Genel tedavi süreci yaklaşık 6 aydır. İlk olarak, eğer varsa saç dökülmeniz azalır ve mevcut saçlarınız canlanır. Altıncı ve yedinci seanslar sonrasında yeni saçlarınızın belirmeye başladığını fark edersiniz.


Yöntemin Evreleri

Hangi Durumlarda Başarılıdır?

  • Erkekler için: Erkek tipi (Androgenetik Alopecia) saç dökülmesine karşı oldukça etkilidir.
  • Saç ekimi sonrasında: Ekim işleminden yaklaşık iki ay sonrasında uygulanabilir. Ekilen saç köklerinin daha iyi tutunmasını sağlar ve saçların daha doğal görünmesine yardımcı olur. Ekim yapılan bölgedeki saçlar daha canlı hale gelir ve aralarındaki boşluklar dolar.
  • Saç ekimi öncesi: Donör bölgesinde yeterli saçı olmayan kişiler için, bu bölgeden alınacak saçların sayısını ve kalitesini artırmak amacıyla tercih edilir. Bazen sadece bu uygulama ile bile saç ekimine ihtiyaç duyulmadan sonuç alınabilir.
  • Kadınlar için: Saçın seyrelmesine sebep olan boyalar, ısı işlemleri, hormonsal dengesizlikler veya vitamin eksiklikleri gibi durumlarda başarılı sonuçlar alınmaktadır.
  • Menopoz sonrası: Menopoz sonrası yaşanan saç kayıplarını engellemekte etkilidir.

Saçların Dayanıklılığı Ne Kadar?

Yeni büyüyen saçların dayanıklılığı, dökülme sebebine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Eğer dökülme genetikse, mevcut saçları koruma, güçlendirme ve yenileme şansımız bulunmaktadır. Ancak genetik sebepli dökülmeler genellikle 30’lu yaşlara kadar sürebilir, bu yüzden zaman zaman bu veya benzeri tedavilere başvurarak saçların korunması önemlidir. Hem yeni büyüyen hem de mevcut saçların bakımı tamamen kişiye bağlıdır. Özellikle dökülmenin yoğun olduğu dönemlerde saçlara vitamin veya saç spreyi gibi ürünlerle destek sağlamak, birkaç seanslık tedaviyle saç kaybını en aza indirebilir.

Bu hizmetimiz ile ilgili süreçleri ve uygulama hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için https://www.gultenkartal.com/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.Gülten Kartal

Gülten Kartal

Usta Öğretici ve Estetisyen Gülten Kartal

Hizmetler

Etiketler:


Şu an buradasınız: