Skip to main content
Saç Simülasyonu ve Güzellik Merkezi
Tel: +90 553 186 49 12

Dermapen Uygulamasından Sonra


Dermapen Uygulamasından Sonra
Bu sayfada Dermapen Uygulamasından Sonra ile ilgili siz değerli ziyaretçilerimiz ayrıntılı bilgiler için verilmiştir. Detaylı bilgi için aşağıdaki paragrafı okuyabilirsiniz.

Dermapen Uygulamasından Sonra

Dermapen uygulaması son zamanlarda fazlalıkla yaygınlaştı. Bunun cevabını merak edenlere Dermapen ile cilt yenileme nedir? Sorusunun cevabını usta Öğretici Estetisyen ve Güzellik Uzmanı Gülten Kartal cevaplıyor. Dermapen ile cilt yenileme Deride ki elastin ve kolajen sentezini artıracak bir medikal uygulama sistemidir. Deride herhangi bir cerrahi operasyon olmaksızın, deri yenilenmesini ciltte küçük delikler açarak yenilenmesini tetikleyen bir sistemdir.

Dermapen Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dermapen İle Cilt Yenileme Teknolojisi Nasıl Çalışır?

Bu Dermapen ile cilt yenileme işlemi cilde parlaklık ve gençlik kazandırır. 0.5 ve 2,5 mm dereceleri arasında mikro iğneler ile uygulanacak kısımda yüz ya da boyun bölgesi anestezi amaçlı kremlerle uyuşturulur. Aletin üzerinde bulunan mikro motorlar sayesinde iğnelerin deriye uygulanacağı şiddeti belirlenerek işlem yapılır. Yaklaşık olarak 20 dakika sürecek olan bir işlemdir. Çatlakların giderilmesinde, akne izi tedavisinde, gözeneklerin ufaltılması, yara izlerinin giderilmesi, gibi işlemlerde dermapen uygulaması yapılır. Belirgin sonuçlar alınabilmesi için 7-8 seans yapılması gerekmektedir. Ve seans aralığı da cilt tipine göre 7 gün ile 30 gün arasında değişmektedir. Bunların dışında bu işlem diğer türlü cilt gençleştirme uygulamaları ile bir arada da yapılabilir. Peeling, prp gibi deri yenileme işlemleri ile birlikte daha iyi sonuçlar da alınabilmektedir.

Dermapen İşlemi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Bu işlemde kullanılacak olan ekip ve ekipmanın güvenilir olmasından emin olmalısınız. Çünkü Dermapen ile cilt yenileme işlemi sağlığı ilgilendiren bir konu olduğundan hijyenik ve güvenilirlik açısından eksik olan bir operasyon beraberinde ciddi yan etkiler meydana getirecektir. İşlemin yapılacağı aletler işlemden önce sıcak suyla temizlemelidir. Bunların dışında İşlem yapılacak kişinin her hangi bir cilt hastalığı var mı? İşlemin yapılması uygun mu? Gibi soruların cevapları için belli testlerin yapılması gerekmektedir. Testlerden uygunluk raporu aldıktan sonra İlk olarak işlemin yapılacağı yerin hijyenik açıdan steril olması gerekir. Daha sonrasında işlemin yapılacağı cildin derinlemesine temizliği yapılmalıdır. Daha sonra deride bölgesel bir uyuşukluk sağlamak ve işlem sırasında kişinin daha az sancı hissetmesini önlemek için belli kremler sürülmelidir. Ayrıca gebelik ve emzirme döneminde olan kadınlar için, kemoterapi ve radyasyona maruz kalanlara dermapen işlemi uygulanmaz.

Dermapen Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Herhangi İşlem yapıldıktan sonra da tedavi süreci devam ettiğinden dolayı Dermapen uygulamasından sonra neler yapılması gerekir? Usta Öğretici Estetisyen ve Güzellik Uzmanı Gülten Kartal’dan dinleyelim Dermapen uygulamasından sonra işlem yapılan bölgede şişik, morluk, kızarıklık gibi durumlar olabilir. Mutlaka uzman doktorun tavsiyesinde Dermapen uygulamasından sonra kullanılması gereken ilaçları almalısınız. İşlemden sonra ortaya çıkan hasarlar Dermapen uygulamasından sonra yaklaşık olarak 2-3
gün içinde tamamen geçer. Yine ciltte farklı reaksiyonlar oluşturabileceğinden, doktorunuzun tavsiyesi dışında güneş kremi ve nemlendirici de kullanmamanızı tavsiye ediyoruz.


Bu hizmetimiz ile ilgili süreçleri ve uygulama hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için https://www.gultenkartal.com/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.Gülten Kartal

Gülten Kartal

Usta Öğretici ve Estetisyen Gülten Kartal

Saç Simülasyonu Uzmanı Usta Öğretici Estetisyen ve Güzellik Uzmanı Gülten Kartal;  Internation Beauty Awards 2019 ödül töreninde “Yılın Başarılı Hizmet Veren Saç Simülasyonu Merkezi” ödülünü almıştır.

Hizmetler

Etiketler:


Şu an buradasınız: