Saç Simülasyonu ve Güzellik Merkezi
Tel: 0216 606 30 17

Etiket: Arin Paylasim Alani

İğneli Epilasyon Nedir

İğneli epilasyon yöntemi kılları ortadan kaldırma ve yok etme işlemidir. Epilasyon türlerin de en iyi sonuç veren yöntemdir. Sonucu en iyi alınan evre şüphesiz “anajen” evresi olup anajen cımbızla tutulabilecek kıl evresidir.

Bu evre içerisinde yapılan iğneli epilasyon en iyi sonuçları vermektedir.

Kuru bir cildiniz var ise iğneli epilasyon yaptırmadan önce uygulanacak olan bölgeye peeling yapmanız gerekmektedir. Bu sayede uygulama esnasında acı çekmezsiniz. İğneli epilasyon yönteminde tek sefer kullanımlık iğnelerin tercih edilmesini öneriyoruz. Bazı kişilerin ciltlerindeki metal alerjisi yüzünden iğnelerde altın ve gümüş tercih edilmektedir. İğnelerin sadece kişiye özel olmasına çok dikkat edilmesi ve önem verilmesi gerekmektedir. Bu detay çok önemlidir. Çünkü iğneyi kullanan başka bir kişinin sizin cildinizde lekeler ve ciltte farklı semptomlar oluşturarak hastalıklar ortaya çıkabilir. Her cildin farklı semptomlara biyolojik tepkisi vardır.

İğneli Epilasyon Kimlere Yaptırılmaz?

İğneli epilasyon, hamilelere, epilepsi hastalarına, kalp pili taşıyanlara, açık yarası bulunan kişilere, ameliyat geçirmiş kişilere ameliyattan sonraki ilk 3 ayda yapılmamalıdır. Ayrıca adet döneminde, adet döneminden önceki 2-3 gün içersinde yapılmamalıdır. Çünkü bu süre zarfında can fazla duyarlıdır ve acır. Göğüş çevresine, kaşa, göbeğe iğneli epilasyon uygulanmamalıdır. Bunlar vücudumuzun en hassas yerleridir. Uygulandıkları halde kalıcı kızarıklık, lekelenmelere yol açabilir. İğneli epilasyonda sinek ısırığı gibi bir acı hissedilir. Kıl köküne inilir, ve akım verilerek kıl kökü yok edilir. Uygulandığı bölgede bir daha kıl çıkmaz.

Bu maddeleri göz önünde tutarak iğneli epilasyon yaptırmalısınız. Günümüzde lazer epilasyon daha talep görüyor gibi gözükse de epilasyonda aşırı tüylenmeden kurtulmanın en etkili yolu iğneli epilasyondur.


ADRES


Suadiye mah. Bağdat cad. Plaj Yolu Sok. No:2 İnci Apt. Daire:4 34740

Kadıköy İstanbul TÜRKİYE


Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki tüm materyaller Gülten Kartal'a aittir.