Skip to main content
Saç Simülasyonu ve Güzellik Merkezi
Tel: +90 553 186 49 12

Etiket: Bölgesel Zayıflama Nedir

Bölgesel Zayıflama

Sağlıklı ve harika görünümlü bir vücuda elde etmek her insanın hayalidir. Fakat, bir sürü az sayıda birey itinalı beslenerek ve spor inşa ederek bu hayalini gerçekleştirebilir.Bölgesel zayıflama yöntemlerini sizin için bu makalede en detaylı bir şekilde ele alacağız.

Çünkü spor bir başına yeteri kadar değildir. Bununla Birlikte bedende yakılan yağların vücudun hangi bölgesinden kaybedildiği de bireyin bizzat yapısal özelliklerine yönelik değişmektedir.

BÖLGESEL İNCELME VE YEREL ZAYIFLAMA OLASI MÜ?
Doğru uygulama ve tedavi yollarıyla yerel incelme/zayıflama ( bölgesel zayıflama )olasıdır. Yerel zayıflama amaçlı sıkıntılı bölgedeki yağların hedefli bir biçimde yakılması gerekir.

Vücuttaki tüm enerji maddeleri, yağ da dahil olmak üzere olmak üzere kan aracılığıyla taşınır. Beden, her süre en hızlı kullanılabilecek yağı ilk öncesinde atar. Bu işlem de bedende önce kan dolaşımının en yüklü meydana geldiği bölgelerde gerçekleşir. Fakat sıkıntılı bölgelerimiz, içerdiği yağ minderleri buna bağlı olarak yüklü bir dolaşıma sahip değildirler ve bu sebeple bu bölgelerdeki yağ minderleri pratik kolay erimezler.

BÖLGESEL ZAYIFLAMA METOTLARI NELERDİR?
Günümüz teknolojileri ile bir bir sürü yerel zayıflama(incelme) yolu geliştirilmiştir. Bunların içinde, medikal estetik kapsamında en bir sürü bilien ve kullanılan yöntemler aşağıda listelenmiştir:

Eximia-Kavitasyon Ultraporasyon Kombinasyonu
Reaction-Radyofrekans
Selülit Tedavisi
Mezoterapi
Pressoterapi (Lenf Drenaj)
Lazer Lipoliz
Elektroterapi
Fotomoloji
KAVİTASYON (YAĞ PARÇALAMA)
Kavitasyon sistemi yerel yağlanma selülit ve ultrason (ses dalgaları) sayesinde savaşan cerrahi olmayan bir yoldur. Cildin harici yüzeyine tatbik edilen ultrasonun dağılması yağ dokusundaki hücre sıvısında anlık ve dik basınç değişikliklerine ne sebeple olur. Bununla beraber meydana gelen köpüklenme öncesinde genişleme ardından patlama yaratır.

Kavitasyon olarak bilinen bu tesir yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek depo yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak lenf karayolu sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır. İlk seansta yağlı bölgenin kalınlığına yönelik değişim gösteren 2 -10 cm aralarında kritik bir incelme görülür. Sonraki seanslar haftada 2,daha ardından ise haftada bir oturum olarak sürdürür.

Kişinin vaziyetine yönelik oturum sayısı belirlenir. Tedaviyi destek vermek amaçlı, yağsız rejim yapılmalı ve bol su içilmelidir. Arınmak istenilen bel, karın, göbek, kol, kalça ve sırttaki çözülemeyen depo yağları parçalayıp, yerleşmiş yerel yağı önce eritmek selülitli bölgenin görünümünü azaltmak amaçlı kullanılan kuvvetli bir sitemdir. Öbür bir özelliği ise kuvvetli ultrason dalgaları yayarak cildin sıkılaşmasını sağlamaktır.

RADYOFREKANS TEDAVİSİ
Radyofrekans, su içerir tüm dokuları hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirerek, kontrollü bir biçimde radyofrekans dalgalarının bir sürü derin dokulara geçmesine (mesajlmesine) yol açmadan ısıtmaktadır. Bu bilişim ile su seviyeyi bir sürü dik meydana gelen yağ hücrelerine ulaşabilmekte, başka bir deyişle yağ dokusunu eritebilmektedir. Bu sayede hem bir derin hem bir de yüzeysel selülit bölgelerini tedavi edebilmektedir. Surat ve beden bölgelerine tatbik edilen oturum sayıları 6 ile 8 aralarında değişebilmektedir. Fakat 2 seansın nihayetinde gözle görülür neticeler elde edilebilir.

Özellikle sarkık bir cilde sahip ve yaşıylarlemiş meydana gelen kişilerde seanslar (bir iki-on dört) uzayabilir. Standart olarak on beş gün içerisinde bir uygulama yapılmaktadır. Fakat bireyin ve o bölgenin vaziyetine ilişkili olarak haftada bir ya da 3 defa uygulanabilir.