Skip to main content
Saç Simülasyonu ve Güzellik Merkezi
Tel: +90 553 186 49 12

Etiket: Çatlak Tedavisi Ümraniye

Çatlak Tedavisi

Güzellik Merkezimizde Çatlak tedavisi için son teknoloji ekipmanlarla siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Bu anlamda sizlere kısaca Çatlak Tedavisi hakkında bilgiler vereceğiz.

Kadınların en kocaman sorunlarından birisi meydana gelen çatlaklar, çoğunlukla çabuk kilo alıp verme, doğum ve hormonal değişikliklerin sebep olduğu kolajen yapının zayıflaması neticesi artmaktadır. İşte bu noktada Çatlak tedavisi devreye girerek sorunlara çözüm olmaktadır.

CİLDİNİZDE ÇATLAK OLUŞUMUNU ENGELLEMEK İÇİN;

Bacak, karın, göğüs ve belinizin arka kısımlarını esnetecek kimi kremler, losyonlar, yağlar kullanmalısınız.
Itinalı olarak yapacağınız veya yaptıracağınız masajlar, kan dolaşımını hızlandırdığı amaçlı çatlakların oluşumu engelleyecektir.
Ani kilo alma-verme riskine girmeyin.
Bol su tüketin ve sıhhatli beslenin.
A, E ve C vitaminleri içerir besinlere öncelik verin.
Spor yapın.

ÇATLAKLARIN GİDERİLMESİ NASIL YAPILIR

Çatlakların giderilmesi, Çatlak tedavisi ve cildin yenilenmesi, bugüne civarı ısıyla veya mekanik yöntemlerle ve ciltte hasar oluşturarak cildin kısmi toparlanması halinde gerçekleştiriliyordu.

Türkiye’de yeni uygulanmaya başlayan Bİ-ONE yolu ile Çatlak tedavisi, dokuların biyolojik olarak bir daha canlanmasını sağlayarak dokuların bizzat kendini yenilemesini imkanı sunan bir yoldur.

Bİ-ONE TEDAVİSİ

Uygulama, edevat ve bir takım kozmetik ürünlerin birleşmesiyle ciltteki çatlakların tedavisine karşı yeni bir sinerji oluşturan sistemdir.

Aşamalar:

bir. aşama – Narin Peeling: Çatlaklardaki stratum corneum kalınlığını azaltır.

2. aşama -Matrix’e besin verilmesi: Düşük yoğunluklu kare dalga elektrik stimülasyonu yardımıyla etkin maddeler cilde taşınmaktadır.

3. aşama -Hücresel ve moleküler rejenerasyon: Spor sakatlıklarında da kullanılan, etkin evresinde ilk kez vücuda elektromanyetik dalgalar verilip vakum inşa edilerek ciltte kollajen ve elastin yapılanması sağlanır. Bu aşama tedavinin özünü oluşturmaktadır. Dokuda rejenerasyon yapar ve dokuyu bir daha etkin duruma getirerek derideki mikro sirkülasyon fonksiyonunu geriye kazandırır. Elektromanyetik dalgalar yardımıyla hücreye Sodium (Na+) ve Potasyum (K+) pompalanırken bununla birlikte vakum inşa edilerek hücrede mitoz ve fibroblastların aktivasyonu arttırılmaktadır. 3 mm derinliğinde meydana gelen vakum haznesiyle ödem oluşma riskine maruz kalmadan ciltte mikro dolaşımı geriye kazandırır.

4. aşama -Sonlandırma masajı: Cildin koruma amaçlı tabakası meydana gelen hidrolipid filmini yine üretir ve derideki pH düzeyini geriye kazandırır. Çatlak dokusunun normalleşmeye başlamasıyla, güneşlenebilir veya solaryum faydalanılarak bronzlaşılabilir. Böylelikle açık renkteki çatlak görüntüsünden duyduğunuz huzursuzluk da gittikçe kaybolur.

Merkezimiz Çatlak tedavisi için sizlere Ümraniye’de hizmet vermektedir.