Saç Simülasyonu ve Güzellik Merkezi
Tel: 0216 606 30 17

Etiket: Cilt Bakımı Ümraniye

Cilt Bakımı

CİLT BAKIMI
Cildimizdeki gözenekler her geçen gün sigara, toz benzeri harici etkenler, yağ bezlerinin salgıları, hücrelerin bizzat kendilerini devamlı yenilemeleri ve atılmaları benzeri farklı nedenlerden ötürü tıkanır. Cildimiz donuklaşır, kara noktalar oluşur. Ten bakımı ile ten temizlenerek, gözenekler açılır, kan dolaşımı hızlandırılır. Cilt Bakımı ile cildin dinamik , temiz ve parlak bir görünüme sahip olması sağlanır.

CİLT BAKIMI NEDEN ÖNEMLİDİR?
Tıbbi cilt bakımının maksadı gözeneklerin temizlenmesi, cildin basit gereksinimi durumda olan oksijenin sağlanması, cilde parlaklık , canlılık, tazelik verilmesi ve lenf drenajı ile toksinlerin atılmasıdır. Tıbbi Cilt Bakımı, cildi harici etkenlere ve senelerin oluşturacağı yıpranmaya karşın muhafaza etmek amacıyla ayda bir birçok kez yapılmalıdır.

Cilt bakımı işleminden öncesinde cildin kontrolünün inşa edilmesi gerekir. Ten tipi, yıpranma derecesi, şuanki sorunlar , yıl benzeri etmenler dikkate alınarak hangi ten bakımı ürünlerinin kullanılacağı saptama edilir ve kişisel Cilt Bakımı yazılımı oluşturulur.

Cilt bakımı ardından cildin üstünde koruma amaçlı ve besleyici bir tabakanın oluşturulmasıyla kırışıklıkların oluşumu gecikeceğinden, cildin çocuk ve iyi kalması sağlanmış olabilir . Bilhassa akneli ciltlerde yağ sekresyonunun çoğalması ile beraber gözenekler süratle tıkanır ve altta bakteri oluşumu ortaya çıkar . Bu kısır döngünün kırılmasında, gözeneklerin ve kara noktaların temizlenmesini imkanı sunan ten bakımının önemi büyüktür.

Cilt Bakımı işlemi, ifade edilecek bakımın özelliklerine yönelik 45 – 90 dk sürmektedir.


ADRES


Suadiye mah. Bağdat cad. Plaj Yolu Sok. No:2 İnci Apt. Daire:4 34740

Kadıköy İstanbul TÜRKİYE


Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki tüm materyaller Gülten Kartal'a aittir.