Skip to main content
Saç Simülasyonu ve Güzellik Merkezi
Tel: +90 553 186 49 12

Etiket: İğneli Epilasyon Ümraniye

İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon da uygulama taktiği üstünde titizlikle çalışılması gerekli olan tek yoldur. Kıl köküne ince steril tek zoka ile girilerek tek sürü düşük akımlı tek cereyan dikkat yapılır. Bu işlemden ardından oldukça başarılı tek uygulamada kıl çekildiği anda rahatlıkla ciro. Uygulama kapsamında kızarıklık, kabartı, bazen 1-2 zaman devam eden minik kabuklanma gözlenir.

İğneli epilasyon ihtisas ve ustalık gerektiren tek uygulamadır. Bu yolda, İğneli epilasyon ince ve narin tek iğneyle kıl köküne girilerek fit tek elektriksel akım uygulanır. Böylelikle kıl kökleri tahrip edilerek daimi tek çözüm sağlanır. Yapılacak oturum sayısı tüylerin çıkma müddeti, yapsıcaklık, rengi ve yoğunluğuna yönelik belirlenir.

İĞNELİ EPİLASYON ÖNCESİ VE SONRASI
Kullanılan iğneler steril ve kişisel olmalıdır. İğne paralel tutularak kıl folikülüne sokulur ve akım verilir. İğneyi çıkartmadan öncesinde akım kesilir kıl folikülü tahrip olmuşsa kıl rahatlıkla çıkar. Ciltte hafif kabarıklıklar ya da kızarıklıklar görülebilir. Tek Sürü özenli çalışılmasına nazaran hafif kızarıklıklar normaldir.

Uygulamadan anında %100 netice alma oranı düşüktür. Zira her kıl etkin üreme çağında değildir. Etkin üreme çağındaki kıllar ek olarak İğneli epilasyon ile kolaylıkla yok edilir. Yaygın varisli hastalara, kalp pili kullananlara, hamilelere, şeker hastalarına, etkin enfeksiyonu olanlara, kanserli vakalara, sedef rahatsızlığı, vitiligo, köbnerizasyon gösteren deri rahatsızlığı olanlara ve AIDS, frengi benzeri bulaşıcı rahatsızlığı olanlara iğneli epilasyon işlemi yapılamaz.

İğneli Epilasyon Sonrası

Epilasyonu izleyen 24 saat içerisinde deriyi tahriş edebilecek parfüm, deodorant benzeri kozmetik ürünlerinin sürülmemesi öneri edilir. Epilasyondan ardından aşağı yukarı 2-3 saat su değdirilmemeli ve ten ateş gibi su ve kese ile tahriş edilmemelidir. Ilık su ve narin tek sabunla uygulama alanı yıkanabilir. Enfeksiyon gelişmemesi için iyileştirme meydanına antibiyotik içerir krem ya da pomadların sürülmesi tavsiye edilir.