Skip to main content
Saç Simülasyonu ve Güzellik Merkezi
Tel: +90 553 186 49 12

Etiket: Kirpik Perması

Kirpik Perması

Kirpik Perması uygulaması özel perma makaralarıyla yapılmış olan ve kirpiklere kavis özelliğini kazandıran bir uygulamadır. Uygulama müddeti tahmini kırk veya kırkbeş dk sürmekle birlikte kirpiklerin yapısı ve uzunluğuna yönelik değişmektedir. Kirpik Permasının tesiri tahmini iki veya üç ay sürmektedir. Bunun sebebi kirpiklerin 90 gündelik bir dönemde dökülmesi ve yenilerinin çıkmasıdır. Kirpik Perması nın sıhhatli insanlara zararları mevzubahis değildir. Fakat sonuçta kimyasal madde kullanıldığı amaçlı temkinli olmanızı öneririz. Bilhassa kimyasal bir takım maddelere alerjisi meydana gelen kişilerin işlemden öncesinde doktorlara danışmalarını öneririz. Bununla Birlikte gebelerde permada kullanılan kimyasal madde bileşikleri bir takım kabul görmeyen hemen yan etkiler doğurabilmektedir. O sebeple gebelik kuşkusu meydana gelen bayanların kirpik perması yaptırması uyumlu değildir.

Uzun veya az kirpikleriniz katı ve aşağıya gerçek ise bunu kıvrık yapabilmek olası. Özel solüsyon ve yapıştırıcılarla tatbik edilen bu perma işleminin göze ve kirpiğe şüphesiz hiç bir zararı yoktur. Başka Bir Deyişle malum saç permasının aksine kirpiğe kayıp vermeyen bir uygulamadır.

KİRPİK PERMASI KİMLER İÇİN UYGUNDUR?
Kirpikleri katı ve aşağıya gerçek olanlar

Kirpikleri düz olanlar

Göz kapakları düşük olanlar

Gözleri minik olanlar

Makyaj yapmayı sevmeyenler

Kirpikleri az olanlar

Kirpikleri renksiz olanlar

NASIL UYGULANIR?
İlk olarak kirpikler temizlenir ve özel rulolar kirpik diplerine özel yapıştırıcısıyla yapıştırılır. Sonra bir çubuk sayesinde kirpikler bu yapışkanlı rulonun üst kısmına temkinli bir biçimde yerleştirilir. Üst Kısmına özel solüsyonu sürülüp kirpik analizine yönelik (bir0 ile 20 dk arası) bekletilir. Bekleme işlemi bitirdikten sonra kirpik bakımını yapan 2. solüsyon sürülür. ileri ki zamanlarda nemli bir pamuk sayesinde rulolar kirpikten bir sürü pratik bir biçimde ayrılır. Bu işlem kirpiklere hiç bir kayıp vermez.

Uygulama müddeti tahmini bir saattir. Perma genellikle bir,5 -2 ay dayanır. Dökülme, kırılma benzeri bir tesiri yoktur ve göze kayıp vermez.