Skip to main content
Saç Simülasyonu ve Güzellik Merkezi
Tel: +90 553 186 49 12

Etiket: Radyofrekans ile Selülit Tedavisi

Selülit Tedavisi

Radyofrekans Selülit tedavisi, yerel yağlanma ve surat kısmında sarkma problemlerine karşın kullanılan tek tedavi yoludur. Kısacası Surat kısmında sıkılaşma, yüzeysel kırışıklıklarda hafifleme ve pürüzsüzlük olanağı sağlar.Vücutta; selülit Tedavisi, şekillendirme, çatlak Tedavisi ve yerel incelmede kullanılan, benzerlerinden çeşitli olarak çoklu kanal modu ve radyo frekansın vakum terapiyle birleşmesinden meydana gelen etkili tek sistemdir.

SELÜLİT TEDAVİSİ AVANTAJLARI
Uygulandığı alanlarda kan dolaşımını düzenler.
Cilt altında meydana gelen termal etkiyle natürel kolajen imalatını destekler.
Ciltte sıkılaşma, toparlanma ve pürüzsüzlük yaratarak bilimsel yaşlanmayı geciktirici tesiri vardır.
Bağ dokusunu kuvvetlendirir.
Yağ hücresinin çapını küçülterek selülitte etkili tedavi fırsatı ve calışılan meydanda incelme olanağı sağlar.
RADYOFREKANS TESİRLERİ;
Selülitlere Yerel yağ birikimlerini azaltır.
Kollardaki gevşemelere Çene altı (gıdı) bölgesinin toparlanmasını olanağı sağlar.
Tüm yüzün toparlanması (kolajen stimülasyonunun uyarılması) uygulamalarında kullanılmaktadır.
RADYOFREKANS İLE DERİN ISI TEDAVİSİ ILE ILGILI SIK SORULAN SORULAR
RADYOFREKANS NEDİR?
Radyofrekans sıcaklık kontrollü zayıflama yoludur.

NASIL ÇALIŞIR?
Radyo dalgaları bedendeki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine ilişkili olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır.

AMAÇ NEDİR?
Amaç ısıtılan (tedavi edilen bölge) bölgenin ısısının 41-43 dereceye çıkartmaktır.( normalde beden ısısı 36-37 derecedir). Ten ısısı bu noktaya geldiğinde, ten altı bölgedeki sıcaklık 50-55 dereceye tekabül eder. Bu sıcaklık vücuda rastgele tek tahribat veya kayıp vermez.

ETKİLERİ NELERDİR?
Radyofrekans yolu ile yerel Tedavisin 3 tesiri vardır.

1.Etki; Basit Mekanizma : Radyofrekans su içerir tüm dokuları kontrollü tek biçimde tek sürü derin dokulara geçmesine (veya iletilmesine) yol açmadan ısıtmakta. Zira Radyofrekans hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirmektedir. Bu bilişim ile su seviyeyi tek sürü dik meydana gelen yağ hücrelerine erişilebilmektedir. Başka Bir Deyişle yağ dokusunu eritebilmektedir. Tedavi esnasında ısınan bölgende yağ hücresinin duvarları parçalanır, yağlar erimeye başlar. Eriyen yağlar dolaşımın artmasına ilişkili olarak kan ve lenf karayolu ile emilir ve vücuttan atılır.

2.Etki; Yaşlanmış ve yıpranmış Kollajen doku parçalanır ve can verir. Bunların mahaline beden yepyeni kollajen üretimine başlar.

3. Etki; Vücutta sıkılığı, gerginliği fırsatı sunan dokuya bağ dokusu denir. Bu dokuyu yaratan hücreler ise fibroblast hücreleridir. Meydana Gelen ısıyla fibroblast aktivasyonu hızlanır.

Sonuç: Yağların erimesi, kolajenlerin çoğalması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme, zayıflama, Selülit tedavisi ile selülitlerin yok olması, toparlanma, sarkıkların giderilmesi, kırışıklıkların yok olması neticesi doğar.

ISI NE TÜRLÜ MUAYENE EDİLİR?
Özel olarak imal edilmiş infrared termometre ile ölçülür.Tedavi boyunca sıcaklık tek bir sürü kez ölçülür.

HANGİ BÖLGELERDE UYGULAMA, HANGİ BAŞLIK İLE YAPILIR?
Tripolar, Bipolar ve Unipolar Radifrekanslar yer almaktadır. Tripolar ve Bipolar başlıkla surat uygulamaları, Unipolar başlık ile beden uygulamaları yapılır.

TEDAVİ SÜRESİ?
En minik bölge amaçlı 15-30 dk (örnek: surat) bacaklar ve kalça amaçlı 45-60 dk,göbek ve basenler amaçlı 20-25 dakikadır.

UYGULAMA ACI VERMEKTE MİDİR?
Bu sistemin uygulanması esnasında kontrollü tek biçimde cildin ısıtılmasının yanında cihazın uygulama başlığının taşıdığı cooling (soğutma) sistemi uygulamayı acısız tamamlanmasını sağlamaktadır.

TEDAVİDE TEN RENGİNİN KOYU OLMASI TEK MAHZUR MIDIR?
Radyofrekans teknolojisini içerir Accent, nitelik körü tek sistemdir. Başka Bir Deyişle hiçbir ten tipi amaçlı mahzur teşkil etmemektedir. Bu sebeple yazın bronzlaşmayı getiren şartlarda dahi Tedavisine aynı ritimde devam edilebilmektedir.

TEDAVİ ARALIĞI?
En az tedavi aralığı bir hafta,en uzunca tedavi aralığı 4 haftadır.Buna bireyin vaziyetine yönelik hüküm verilir.Toplam seanslar aşağı yukarı 6 seanstır.

KİMLERE UYGULANAMAZ?
Tedavi edilmeyen veya edilemeyen hastalıklar (Parkinson, ms, epilepsi, kanser-cilt kanseri vb.),gebelik,kalp pili olanlar,organ nakli yapılmış olanlar,dik tansiyon hastaları,karaciğer yağlanması olanlar,yapay kalp ve böbrek hastaları,kapanmamış yaralar ve vücudunda kocaman metal takma bulunanlara uygulanamaz.

TEDAVİDEN NE TÜRLÜ NETİCELER BEKLEMELİYİZ?
Tedaviden anında sonraki aşamada deride hafif tek kızarma ve gerginleşme gözlenmektedir. Bu etki ise tek sürü yüksek hızda tek biçimde yok olmaktadır ve günlük faaliyetlere tek sürü rahat tek biçimde aynı ritimde devam edilebilmektedir.