Skip to main content
Saç Simülasyonu ve Güzellik Merkezi
Tel: +90 553 186 49 12

Etiket: Saç Mezoterapisi Fiyatları

Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi uygulaması sonuçları iyi anlamda etkili olan ve ABD sağlık örgütü olan FDA kuruluşu tarafından kabul ve onay görmüş bir tıbbi uygulamadır. Erkek ve kadınlarda seyrekleşen saçlar; saç mezoterapisi yöntemiyle eski sağlıklı saçlarına daha çok bir şekilde kavuşalabiliyorlar. Bu yöntem saç diplerini besleyerek erkek veya kadının saçlarının daha sağlıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Bu yöntemde ince uçlu iğne yardımı ile saçın derisine optimum seviyede doz ile mikroenjeksiyon yapılmaktadır.

Cildin fonksiyonlarının oluştuğu tabakadaki dermis tabakası adı verilen bölge mikroenjeksiyon ile tetiklenerek saç diplerinin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, oligement ve düzenleyiciler bu kanal vasıtası ile dokuya enjekte edilmektedir. Saç mezoterapisi işlemi uygulanma biçimi lokal olarak gerçekleşiyor olup, bu uygulamada erkek, kadın fark etmeksizin istenilen tüm yaşlarda rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Saç Mezoterapisi Avantajları Nelerdir?

Bu uygulama lokal olarak bölgeye uygulandığı için hastada çok iyi sonuçlar verildiği gözlemlenmiştir. Örneğin hastanın sadece seçilen bölgelerine rahatlıkla uygulanabilmektedir. Bu uygulama vasıtası ile saç diplerine ve saç köklerine uygulamanın olumlu ve pozitif etkisi olmaktadır. Ayrıca çok az seanslar ile uygulamalar başarı ile tamamlanabilmektedir. Bu sayede uygulamayı yaptıran kişiler uygulamanın ilk aşamalarında saçlarındaki pozitif etkiyi hemen fark edebilmektedirler. Bu uygulamanın maliyeti de ayrıca çok uygundur.

Saç Mezoterapisi Saçların Tekrar Çıkmasını Sağlar mı?

Saç mezoterapisi uygulamasını gerçekleştiren erkek ve kadınlarda saç dökülmesinin durduğu belirlenmiştir ve gözlemlenen bu etkinin tedavisin başarılı olduğu fark edilmiştir. Saç kökleri saç mezoterapisi vasıtası ile uyarılarak ihtiyacı olan zengin mineral ve vitaminler enjekte edildiği için saçların tekrar eski sağlığına ve görünümüne kavuşması için gerekli koşullar sağlanmış olmaktadır.

Bu uygulama kellik tedavisi seçenekleri arasında da yer alırken ayrıca erkeklerde zaman içerisinde gerçekleşen kelliğinde gecikmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca saç ekimi öncesi tedavi araştıranlar için bir alternatif olarak öne çıkmaktadır. Nüfusun büyük bir çoğunda oluşan ve erkeklerde sık görülen kellik genel bir sorun olduğu gözlemlenmektedir. Bu anlamda sıkça görülen belirtiler saç kıran, yamalı saç dökülmesi ve saç seyrekleşmesi gibi belirtiler olduğu gözlemlenmiştir.

Saç Mezoterapisi Öncesi ve Sonrası Hakkında

Dihidrotestosteron hormonu bildiği üzere yapılan çalışmalar doğrultusunda doğal olarak meydana geldiği için saç dökülmesine neden olan sebeplerden bir kaçı olduğu fark edilmiştir. Kullanılan özel bir karışım sayesinde saçınızın diplerindeki kafa derisinde meydana gelen sirkülasyon ile kan dolaşımı artmakta, vitaminler ile beslenmektedir. Bu sayede saçlarınız yeniden büyümesi sağlanmakta ve saçlarınız gözle görülür derecede artması sağlanabilmektedir.

Bu yöntem saçlarınızın daha iyi bir şekilde besin almasına yardımcı olmaktadır.

Saç Mezoterapisi Fiyatları 2020 ve 2021

Saç mezoterapisi ile ilgili en çok merak edilenlerin başında şüphesiz Saç Mezoterapisi Fiyatları 2020 yılına ait verilerdir. Bu veriler güncel enflasyon ile sürekli değişmektedir. Bu anlamda güncel fiyatları öğrenmek ve kampanyalı paket fiyatlarını almak için sitede yer alan iletişim butonuna tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Saç Mezoterapisi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Saç Mezoterapisi Ne Zaman Etkisini Görebilirim?
Cevap: Dört ile altı ay gibi bir zaman içinde gözle görülür bir şekilde olumlu etkisi gözlemlenir.

Soru:Saç Mezoterapisi ile PRP arasındaki Fark Nedir?
Cevap: PRP kişinin kendi kanından yapılan bir uygulama iken, Saç Mezoterapisi ise özel hazırlanan saç köklerinin ihtiyaç duyduğu vitamin kökteyli bileşenlerinden oluşan tıbbi enjeksiyon sıvısıdır.