Skip to main content
Saç Simülasyonu ve Güzellik Merkezi
Tel: +90 553 186 49 12

Hacamat Nedir Faydaları Ve Hacamat Yaptırmak


Hacamat Nedir Faydaları
Bu sayfada Hacamat Nedir Faydaları ile ilgili siz değerli ziyaretçilerimiz ayrıntılı bilgiler için verilmiştir. Detaylı bilgi için aşağıdaki paragrafı okuyabilirsiniz.

Hacamat Nedir Faydaları

Çok eski senelerden günümüze kadar gelmiş bir gelenek olan hacamat nedir faydaları nelerdir? Konusu genel olarak bir merak konusu olabilir. Hacamat, modern tıp tarafından da desteklenen bir tedavi türüdür. Akupunktura benzer bir yöntem olan bu uygulama, vücutta küçük kesikler oluşturularak kanda biriken toksin maddelerin vakumlama yöntemiyle vücut dışına atılmasıdır. Bu tedavi vücuttan uzaklaştırılamayan bazı ilaç ve gıda maddelerinin ve ağır metallerin yarattığı kötü etkilerden kurtulmaya yardımcı olur. Kanınızı temizleyerek daha rahat bir hayat sunan hacamat yaptırmak sonucunda ne istirahat ne de yatak tedavisine gerek duyulmaz. Hasta günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Sadece bazı zamanlarda yapılan bölgede ufak sızılar yaşanması olasıdır. Bu tedavi yöntemi ise ortalama 15-20 dakika sürmektedir.

Hacamat Yaptırmak

Hacamat Tedavisinin Faydaları

Bazı insanlar kötü ve dengesiz beslenme sonucunda vücudunu kötü etkileyen bir yola girmiş olabilir. Bu kötü etki vücudun bazı bölümlerine yayılmışta olabilir. Başta belirttiğimiz hacamat nedir faydaları nelerdir konumuzun bir diğer bölümü olan bu rahatsızlıktan Hacamat tedavisi yaptırarak kurtulabilirsiniz. Sürekli bir yorgunluk halinde olan insanlar için de faydalı bir uygulama olan hacamat yaptırmak, kanın vücudun her bölümüne akmasına yardımcı olur ve damarlardaki tıkanıklıkları da açar. Antik çağlardan beri yapılmaya devam eden bu tedavi vücuttaki ateşin düşmesine de yardımcı olur. Modern bilim insanları tarafından da onaylanmış bir durumdur. Dermatolojik hastalıklara sahip olan insanlar için de etkili olan uygulama akne, sivilce uçuk gibi cilt sorunları için de yardımcı olmaktadır. Kanın vücutta sağlıklı bir şekilde dolaşması konusunda etkilidir ve vücuttaki bazı bölgelerde kalan gereksiz sıvılardan kurtulma noktasında da etkisi vardır.

Stresle Başa Çıkmak İçin Hacamat Yaptırılabilir

Stres denilen psikolojik hastalık günümüzde neredeyse her yaştan insanın maruz kaldığı ve yaşamınızın kalitesinin düşmesinde etkili olan bir hastalıktır. Bahsettiğimiz hacamat nedir faydaları nelerdir? Konusunda diğer bir nokta olan stres rahatsızlığından hacamat ile güvenli bir şekilde kurtulabilirsiniz. İnsan hayatın çoğu bölümünde bir mücadele içindedir. Dünyanın olumsuz yönlerine karşı vücudumuz zor sayılabilecek durumlarda ve tehlikelerde adrenalin ve kortizon hormonları salgılamaya başlar.

Adrenalin ile birlikte kandaki glikoz seviyesinde ve kan dolaşımında artış meydana gelerek vücut bir nevi savunma moduna geçiş yapar. Bu durum kalıcı bir şekilde devam ederse vücut sürekli bu hormonları salgılamaya devam edecek ve birçok sağlık sorunu da peş peşe gelecektir. Hacamat yaptırmak ile vücut rahatlar ve hormonlardan dolayı meydana gelen basınçta giderilmiş olur. Bir diğer özellik ise yine strese girildiğinde kaslar sertleşir ve spazm halini alır. Bundan dolayı bazı bölgelerde ağrılar hissedilebilir. Hacamat yaptırmak sayesinde bu ağrılardan da kurtulmak mümkündür.

Boyun Ve Omuz Ağrıları İçin Hacamat

Boyun ve omuzlardaki ağrının nedeni birçok sebepten kaynaklı olabilir. Konumuz olan hacamat nedir faydaları nelerdir yazımızın farklı bir bölümü olan bu ağrılarda Yanlış duruş, baş ağrıları, psikolojik sorunlar ve migren ağrı sebeplerinden bazıları olabilir. Hacamat sayesinde bu sorunun giderilmesi mümkündür. Hacamat yaptırmak genel olarak vücudunuzun dengesinin geri gelmesine yardımcı olmaktadır.


Bu hizmetimiz ile ilgili süreçleri ve uygulama hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için https://www.gultenkartal.com/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.Gülten Kartal

Gülten Kartal

Usta Öğretici ve Estetisyen Gülten Kartal

Saç Simülasyonu Uzmanı Usta Öğretici Estetisyen ve Güzellik Uzmanı Gülten Kartal;  Internation Beauty Awards 2019 ödül töreninde “Yılın Başarılı Hizmet Veren Saç Simülasyonu Merkezi” ödülünü almıştır.

Hizmetler