Saç Simülasyonu ve Güzellik Merkezi
Tel: 0216 606 30 17

Hacamat Noktaları Ve Hacamat Faydaları Nelerdir


Hacamat Noktaları
Bu sayfada Hacamat Noktaları ile ilgili siz değerli ziyaretçilerimiz ayrıntılı bilgiler için verilmiştir. Detaylı bilgi için aşağıdaki paragrafı okuyabilirsiniz.

Hacamat Noktaları

Alternatif tıp yöntemlerinden biri olan hacamat için, hacamat noktaları, nasıl yapılır, hacamat faydaları nelerdir konularını bu yazımızda bulabilirsiniz. Hacamat vücudun hacamat noktaları yani akupunktur noktalarına özel vakumlar ile basınç uygulayarak kan alınması işlemidir. Bu tedavi yöntemiyle vücuttaki ağır metaller, yediğimiz gıda ve kullandığımız ilaçlar nedeniyle oluşan toksinler vücuttan ağrısız, acısız bir şekilde emme yöntemiyle atılır. Dikkat edilmesi gereken tıbbi eğitim almış birisi tarafından uygulanması gerektiği, belirli grupta yer alan kişilere asla uygulanmaması gerektiğidir.

Hacamat Faydaları Nelerdir

Hacamat Noktaları Ve Hacamat Tedavisi Nasıl Gerçekleştirilir?

Vücutta akupunktur noktalarına uygulanır. Özellikle sırt bölgesine uygulanır. Uygulanacak hacamat noktaları belirlendikten sonra belirlenen bölgede çizik oluşturulur. Bu bölgeden kan emişi sağlanır. Hacamat kulak arkası bölgesi, baş bölgesine yapılsa da çok sık yapılması tavsiye edilmez. Vücutta biriken toksinker, deri altında pelte şeklinde biriken kan vücutta kan akışını yavaşlatarak zaman içinde hastalığa neden olurlar; bu nedenle bu zarar verici unsurların hacamat noktaları bölgesinden vücuttan atılması gerekmektedir.

Hacamat Yapılmaması Gereken Kişiler Kimlerdir?

Kadınlara adet kanaması olduğu günlerde adetin seyrini engelleyeceği gerekçesiyle yapılmaması gerekir. Organ nakli uygulanan kişilere yapılmaz. Uygulanması gereken noktalar hacamat noktaları diye bilinen noktalar olup, egzama ve varislerin üzerine uygulanmaz. Aşırı heyecanlı insanlar, kalp pili takılı hastalar, hemofili hastalarına asla uygulanmaz. Boyun kireçlenmesi, zona hastalığı ve akne tedavilerinde uygulanır. Hacamat faydaları nelerdir sorusuna verilecek cevap doktor tarafından ve konusunda uzman olan biri uyguladığında sayılamayacak kadar çoktur.

Hacamatın Yararları

Aç karnına uygulanması gereken hacamat, kaslara esneklik kazandırarak kulunç ve kramp girmesini önler. Hacamat faydaları nelerdir sorusuna devam edersek; düşük yaşam enerjisi, depresyon, tansiyon, eklem ağrısı, romatizma ağrıları problemi olan kişiler azami fayda görürler. Bel ve boyun fıtığı ağrıları, kireçlenme, bel tutulması, baş ağrısı, eklem ağrısı problemlerine iyi gelir cevabı hacamat faydaları nelerdir sorusunun cevaplarından biridir.

Karaciğer ve dalak ile ilgili problemlerin tedavisinde kullanılır. Hacamat ile vücudun biyoenerjisi dengelendiği için, vücut daha zinde olacaktır, kişi dirençli bir vücuda sahip olup daha az uykuya ihtiyaç duyacaktır. Hacamat noktalarındaki yerlere kan daha hızlı aktığı için, oksijen besin vücuda daha hızlı dağılır. Eklem, bağ dokular ve kaslar gevşediği için rahatlar ve ağrıların hafiflediği hastalar tarafından söylenmiştir.

Kaslarda ödem çözülmesi olur. Kılcal damarlardaki tıkanıklıklar açılır, vücutta bulunan toksinler, vücuda zarar veren maddeler atıldığı için vücudun bağışıklık sistemi güçlenir. Vücuttaki kirli kan yok edildiğinden tansiyon dengelenir, yüksek tansiyonda düşme gerçekleşir. Hacamat vücuda direnç kazandırdığı ve zindelik verdiği için psikolojik sorunları da gideren bir uygulamadır. Hacamat faydaları nelerdir en önemli faydası, hacamat tedavisinde ilaç kullanımı olmadığı için herhangi bir yan etki görülmez. İlaçlar vücutta toksine neden olurlar, oysa hacamat vücudu toksinden arındırır.


Bu hizmetimiz ile ilgili süreçleri ve uygulama hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için https://www.gultenkartal.com/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.Gülten Kartal

Gülten Kartal

Usta Öğretici ve Estetisyen Gülten Kartal

Saç Simülasyonu Uzmanı Usta Öğretici Estetisyen ve Güzellik Uzmanı Gülten Kartal;  Internation Beauty Awards 2019 ödül töreninde “Yılın Başarılı Hizmet Veren Saç Simülasyonu Merkezi” ödülünü almıştır.

Hizmetler


ADRES


Suadiye mah. Bağdat cad. Plaj Yolu Sok. No:2 İnci Apt. Daire:4 34740

Kadıköy İstanbul TÜRKİYE


Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki tüm materyaller Gülten Kartal'a aittir.