Saç Simülasyonu ve Güzellik Merkezi
Tel: 0216 606 30 17

Hacamat Tedavisi Ve Hacamat Nerede Yapılır


Hacamat Tedavisi
Bu sayfada Hacamat Tedavisi ile ilgili siz değerli ziyaretçilerimiz ayrıntılı bilgiler için verilmiştir. Detaylı bilgi için aşağıdaki paragrafı okuyabilirsiniz.

Hacamat Tedavisi

Çok eski zamanlardan beri uygulanan ve günümüzde de yaygın bir şekilde devam eden tedavi yöntemi olan hacamat, modern tıp tarafından da desteklenmektedir. Uzman kişiler tarafından yapılan hacamat tedavisi olumlu bir dönütler görür. Akupunktur yöntemlerinden biri olan hacamat tedavisi kılcal damarlarda biriken toksinleri vücuttan atmak amacı ile deride küçük kesikler açarak vakumlama yapılmasıdır. Toksinler, vücudun atamadığı ağır metaller, kullanılan tıbbi ilaçların yan etkileri bu tedavi yöntemi ile vücuttan uzaklaştırılır. Acısız, ağrısız ve istirahatsız yapılan tedavi, vücudu kötü maddelerden temizleyerek direnç kazandırır.

Hacamat Nerede Yapılır

Hacamat Tedavisi Hakkında

Tedavi sonucunda hasta olumsuz bir şekilde etkilenmez ve herhangi bir iş kaybı görülmemektedir. Gündelik yaşamı etkilemeyen hacamat tedavisi en fazla sırt bölgesinden yapılır. 15 ile 30 dakika gibi kısa bir zaman süren tedavi, hacamat nerede yapılır sorusunu da akla getirir. Genelde sırt bölgesine yapılsa da, isteğe bağlı olarak vücudun farklı bölgelerine de yapılabilir.

Kadınların regl döneminde hiçbir şekilde hacamat yapılması uygun düşmemek ile birlikte kafa ve kulak arkasına hacamat yapılmamalıdır. Geçmişte diyaliz tedavisi görmüş ve organ naklinde bulunmuş kişilerde hekim kontrolünde hacamat yapılması ön görülür. Modern tıp ile birlikte geleneksel tedavi yöntemlerinden biri olan hacamat tedavisi de sağlık için önemli bir yere sahiptir. İlaçlar kimyasal olmalarından dolayı yan etkilerini de beraberinde getirir. Bu yan etkilerden kurtulmak veya yan etkileri hiç yaşamak istemeyen insanlar doğal yollardan biri olan hacamat ile tedavi olurlar.

Hacamat Nerede Yapılır?

Psikolojik rahatsızlıklara iyi gelen hacamat, çocuklarda yapıldığı takdirde gelişimi de hızlandırır. Hacamatın yararlı yönleri hacamat nerede yapılır sorusunu akla getirir. Cilt hastalıklarına sahip insanlar, günlük yaşamdaki stres ile başa çıkamayanlar, migren veya sinüziti olan hastalar, cinsel iktidarsızlık yaşayanlar, hormonal bozuklukları olanlar, kronik yorgunluğu olanlar, bel ağrısı yaşayanlar hacamat ile rahatsızlıklarından kurtulmak isterler. Adet düzensizliği yaşayan kadınlar da hacamat nerede yapılır sorusunu merak ederler. Kan dolaşımını harekete geçiren hacamat, birçok hastalığa karşı savunma bağışıklığı kazanılmasına yardımcı olur.

Stres, kan değerlerinin yükselmesine neden olur ve stresle baş edemeyen kişiler hacamat nerede yapılır merak ederek dertlerine çare ararlar. Menenjit, yanlış duruş pozisyonları, yaralanmalar omuz ve boyun ağrısına neden olur. Hacamat bu rahatsızlıkları giderdiği gibi vücuda yaşam enerjisi salar. Vücuda salınan yaşam enerjisi, dokuların iyileşmesini sağlar. Günümüzde kötü beslenme alışkanlığı vücudu zayıf bırakır. Hacamat ile vücudun güç kazanması ve kontrol altına alınması gerçekleşir. Damarlardaki mevcut tıkanıklık kas dokusuna zarar verilmeden açılır.


Bu hizmetimiz ile ilgili süreçleri ve uygulama hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için https://www.gultenkartal.com/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.



Gülten Kartal

Gülten Kartal

Usta Öğretici ve Estetisyen Gülten Kartal

Saç Simülasyonu Uzmanı Usta Öğretici Estetisyen ve Güzellik Uzmanı Gülten Kartal;  Internation Beauty Awards 2019 ödül töreninde “Yılın Başarılı Hizmet Veren Saç Simülasyonu Merkezi” ödülünü almıştır.

Hizmetler


ADRES


Suadiye mah. Bağdat cad. Plaj Yolu Sok. No:2 İnci Apt. Daire:4 34740

Kadıköy İstanbul TÜRKİYE


Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki tüm materyaller Gülten Kartal'a aittir.