Saç Simülasyonu ve Güzellik Merkezi
Tel: 0216 606 30 17

Her Yönüyle Saç Boyama


Her Yönüyle Saç Boyama
Bu sayfada Her Yönüyle Saç Boyama ile ilgili siz değerli ziyaretçilerimiz ayrıntılı bilgiler için verilmiştir. Detaylı bilgi için aşağıdaki paragrafı okuyabilirsiniz.

Her Yönüyle Saç Boyama

Bir sürü boya çeşidi var ama bunlardan kimyasal olanları mı yoksa doğal olanları mı tercih edeceksiniz? Hangisini seçmelisiniz?

Güzelim saçlarınızı değitirmek, sevmediğiniz beyazlardan gizlemek veya ufak bir ışıltı yaratmak için ne kadar çaba sarf ettiğinizi biliyorum. Size en uygun saç boyası nasıl seçilir? Nelere dikkat edilmesi gerekir? Öncelikle baz alınacak metot hangisidir? Saç sağlığına zarar vermeyen kullanım biçimleri nelerdir? Hadi saçlarınıza hayat katalım!

Meşhur analarımızdan, anne annelerimizden kalan ve bugüne gelen Kınadan bahsedelim. Kına halkımızda çok popüler olup avantajı çivit, papatya gibi doğal saç boyalarının saç sağlığına verebileceği tehlikelerin hiçbirini bünyesinde bulundurmamaktadır. Kına en fazla tanınan saç boyası olarak bilinir.

Kına saç boyası ve dövme yapımında da kullanılmaktadır. Kına genellikle Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Hindistan’da yetiştirilen bitkilerden elde edilmektedir. Elde edilen bitkilerden çıkan renkler sarıdan kırmızıya kadar değişirken esmer veya turuncu tonlardan geçmektedir. Bunlar da genellikle maun veya kumral yansımalar elde edilmesine neden olabilmektedir.

Bir çok doğal boya çeşidi kına hammaddesi kullanılarak yapılmaktadır. Fakat bu bitki fazla renk sunmadığı için bazı üretici kaynakları kına ile çivit gibi karışımlarla farklı renk yelpazesi üretmektedirler.

Doğal boyalar saç telinin içine nüfuz etmediği için beyaz saçı tam olarak kapatmaz. Fakat doğal boyalar saçlara ışıltı ve dolgunluk kazandırmaktadır. Bu yüzden doğal boyalarla saça bakım yaptırmak son derecede avantajlıdır. Saçınızı boyamak yerine sadece güçlendirmek ve kuvvetlendirmek istiyorsanız nötr kına uygulamanız da yarar var. Boya maddelerinden arınmış kına saçınızı boyamayacaktır.

Sentez ile edilmiş doğal boyalar daha ufak moleküllere sahiptir. Bu özellik saçların tümüne en ince ayrıntısına kadar nüfuz etme özelliği sağlar. Bu yüzden saç rengin bütünüyle genelleşmektedir.

Doğal boyalar şampuanlamayla yok olur. Düzenli olarak kullanılırsa yoğunlukları artar; çünkü saçta halen var olan boyanın üzerine tutunurlar. Böylece doğal boyalar, saçın genel bütünlüğünü bozmadan saç renginin sabit tutulabil­mesi açısından yararlıdır.

Kimyasal boyalara oranla daha uzun bir bekleme süresiy­le uygulanmalıdırlar. Bu süre geneilikle bir saat olmasına rağmen, her şey saçınızın doğal rengi ve kalitesine bağlı ola­rak dikkatle uygulanmalıdır. Örneğin açık renk saçta “havuç turuncusu” gibi bir sonuç istenmiyorsa, uygulama süresi kı­sa tutulmalıdır.

Doğal boyayla boyanmış bir saça kimyasal boya uygu­landığında, kutuda belirtilen süreden daha uzun bir uygula­ma süresine ihtiyaç vardır. Kimyasal bazlı boyanın kuvvetle­nen saça nüfuz etmesi ve bunu aşması daha uzun süre tu­tar. Beklenen neticeyi almak bazen birkaç denemeyle müm­kün olur.


Bu hizmetimiz ile ilgili süreçleri ve uygulama hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için https://www.gultenkartal.com/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.Gülten Kartal

Gülten Kartal

Usta Öğretici ve Estetisyen Gülten Kartal

Saç Simülasyonu Uzmanı Usta Öğretici Estetisyen ve Güzellik Uzmanı Gülten Kartal;  Internation Beauty Awards 2019 ödül töreninde “Yılın Başarılı Hizmet Veren Saç Simülasyonu Merkezi” ödülünü almıştır.

Hizmetler


ADRES


Suadiye mah. Bağdat cad. Plaj Yolu Sok. No:2 İnci Apt. Daire:4 34740

Kadıköy İstanbul TÜRKİYE


Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki tüm materyaller Gülten Kartal'a aittir.