Saç Simülasyonu ve Güzellik Merkezi
Tel: 0216 606 30 17

İğneli Epilasyon Yüz


İğneli Epilasyon Yüz
Bu sayfada İğneli Epilasyon Yüz ile ilgili siz değerli ziyaretçilerimiz ayrıntılı bilgiler için verilmiştir. Detaylı bilgi için aşağıdaki paragrafı okuyabilirsiniz.

İğneli Epilasyon Yüz

Tüyler neredeyse tüm insanlar için bir problem olarak görülmektedir. Yüz veya vücuttan yok edebilmek amacı ile birçok yöntem üretilmiştir. Bu yöntemlerden biri olan iğneli epilasyon yüz tüylerini mükemmel derecede temizleyen ve kalıcı bir şekilde etki eden olmaktadır.

İğneli Epilasyon Kaç Seans Sürer

Yüz İçin İğneli Epilasyon Nasıl Sonuç Verir?

İğneli epilasyon, günümüzün tıbbi elektroliz cihazları sayesinde, tüylerin büyüme merkezini ısı enerjisi ile yok etmektedir. Bu yöntem yeni tüylerin büyümesini durdurmak için tüy köklerine kısa dalga radyo frekans kullanır. Bu tüylerin büyümesini önler ve mevcut tüylerin dökülmesine neden olur. Tüy folikülüne çok ince bir prob yerleştirildikten sonra ısı enerjisi verilir ve ardından tüy cımbız yardımı ile çıkarılır. Tüm cilt tipleri için tüy gelişimini önlemeye yardımcı olabilmektedir. Ayrıca iğneli epilasyon yüz alanında kaş dahil olmak üzere vücudun herhangi bir yerinde kullanılabilir. Vücudun çoğu bölgesi kaşlar, yüz, karın, uyluklar, göğüsler ve bacaklar dahil olmak üzere bu yöntemle tüylerden arındırılabilir. Genellikle kalıcı yan etkileri yoktur, ancak bazen ciltte geçici, hafif bir şekilde kızarıklık meydana gelebilir. Aktif büyüme safhasında olan tüyler için bu işlem çok daha hızlı sonuç vermektedir. Bu nedenle, birkaç seans halinde uygulama gerektirmektedir. Belirli bir alandan özellikle iğneli epilasyon yüz için yapılıyor ise, tüylerin yok edilmesi için gereken toplam seans sayısı kişiden kişiye değişir. Ancak, tedavi tamamlandığında istenmeyen tüyler sonsuza dek yok olacaktır. Her tedavi 15 dakika ile bir saat arasında sürmektedir.

İğneli Epilasyonun Avantajları Nelerdir?

Tüm yöntemler içinde iğneli epilasyon yüz bölgesinde bile kalıcı sonuç veren ve FDA onaylı epilasyon yöntemidir. Vücudun herhangi bir bölgesi için uygundur. İnsanlar günlük aktivitelerine prosedürden hemen sonra tekrar başlayabilirler. Bakım gerektirmez. Yıllık seans planlamasına gerek yoktur çünkü tüyler yok edildikten sonra bir daha tedavi gerekmez. Önemli bir konu olan iğneli epilasyon yüz bölgesine uygulandıktan birkaç saat boyunca kesinlikle yıkanmamalıdır. 24 saat içersinde tahriş edici maddeler kullanılmamalıdır ve sadece antibiyotikli kremler uygulanabilmektedir.

İğneli Epilasyon Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

İğneli epilasyon uygulayan kişiler özel eğitim almıştır. Fakat yine de, iğneli epilasyon yüz bölgesi için düşünülüyor ise, seanslara başlamadan önce araştırma yapılmasında fayda vardır. Yanlış verilen karar, gereksiz bir rahatsızlık ve yara izi ile birlikte ekstra seans ve maliyet anlamına gelebilir. Öncelikle gidilecek merkezin ruhsat ve sertifika gibi önemli belgelerinin olup olmadığı öğrenilmelidir. Birçok yer ücretsiz danışmanlık vermektedir. Danışmanlık sırasında tüm soruların cevaplandığından emin olunmalıdır. Prosedürün nasıl hissedileceği, muhtemelen kaç seansa ihtiyaç olunacağını ve her seansın ne kadar süreceği gibi sorular yöneltilmelidir. Hatta uzmanın ne kadar süredir bu meslekte çalıştığı ve tedavi ettiği müşteri sayısı dahi sorulmalıdır. Usta Estetisyen ve Güzellik Uzmanı Gülten Kartal daima müşterilerinin konforu ve sağlığına öncelik vermektedir.


Bu hizmetimiz ile ilgili süreçleri ve uygulama hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için https://www.gultenkartal.com/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.Gülten Kartal

Gülten Kartal

Usta Öğretici ve Estetisyen Gülten Kartal

Saç Simülasyonu Uzmanı Usta Öğretici Estetisyen ve Güzellik Uzmanı Gülten Kartal;  Internation Beauty Awards 2019 ödül töreninde “Yılın Başarılı Hizmet Veren Saç Simülasyonu Merkezi” ödülünü almıştır.

Hizmetler


ADRES


Suadiye mah. Bağdat cad. Plaj Yolu Sok. No:2 İnci Apt. Daire:4 34740

Kadıköy İstanbul TÜRKİYE


Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki tüm materyaller Gülten Kartal'a aittir.