Saç Simülasyonu ve Güzellik Merkezi
Tel: 0216 606 30 17

Saç Bakımı ve Dökülmesi


Saç Bakımı ve Dökülmesi
Bu sayfada Saç Bakımı ve Dökülmesi ile ilgili siz değerli ziyaretçilerimiz ayrıntılı bilgiler için verilmiştir. Detaylı bilgi için aşağıdaki paragrafı okuyabilirsiniz.

Saç Bakımı ve Dökülmesi

Güçlü ve sağlıklı saçlar için tükettiğiniz besinlerin çok önemli olduğunu vurgulamak isterim. Saçlarınızın dışardaki kısımlarının önemi ne kadar çok ise, derinizin altında kalan saç dipleri de o kadar dayanıksızdır.

Günlük saçlarınızın dökülmesi kadar doğal bir şey yoktur. Tazelenen saç dipleri ile ölü saçlar dökülerek yenilenmektedir. Yalnız burada saçlarınız normalinden yani gerekenden fazla dökülmeye başlıyorsa sağlıksızdır. Bu durumda saçlarınızda deri hastalığı oluşmuş olabilir. En kısa zamanda bu tür vakalar ile karşılaştığınız da doktora gitmenizde fayda olacağını vurgulamak isterim.

Saçlarınız elinizden geldiğince yoğun güneşten, deniz, kireçli su ve rüzgardan korumanız gerekmektedir. Saçlarınızın bu tür doğal yollardan oluşabilecek etkenlerden korumanız için tamamen bitkisel olan şampuanlar, kremler ve sabunlar kullanmanız gerekmektedir. Saçlarınızı bol ılık su ile yıkarken mutlaka parmak uçlarınız ile saçlarınızın diplerine hafif bir şekilde masaj yapmalısınız. Çünkü bitkisel şampuan saçlarınızın diplerine nüfus etmesi kolaylaşacaktır. Saçınız fırçalanırken veya taranırken yumuşak bir şekilde taranmalıdır. Özellikle saçınızı yıkadıktan sonra saç dipleriniz yumuşayacağı için sert bir şekilde yapılacak bir uygulama saçlarınıza ve diplerine zarar verebilir. Saçınız eğer ince telli ise fırçalama yapmanıza gerek yoktur. Dişieri iri olan bir tarakla taramanız sağlıklı olacaktır.

Güzelim saçlarınızı kurutma makinesi ile kuruturken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Bunlar saç kurutma makinesini saçınızdan uzak tutarak kurutma yapmanızdır. Saçlarınızı yakacak derecede kurutma makinesinin ayarlarını vermeyiniz. Saç kurutma makinelerinden son zamanların popüler olan ION teknolojili makineleri tavsiye ederim. ION teknolojisi saçlardaki elektriklenmeyi önlemektedir.

Kapalı spor salonlarındaki, Aqua yüzme havuzları sürekli dezenfekte edilmesi için klorlanmaktadır. İlaçlı olan su saçlara zarar verebilmektedir. Saçlarınıza bone takarak koruyabilirsiniz.

Saçlarınıza zarar verebilecek bir diğer etkenler ise Aşırı stres, yorgunluk, bitkinlik, depresyon, alkol, sigara, tütün ve dumanlı ortamlar saçlarınıza zarar vermektedir.

Saçlarınıza uygulayacağınız boyalar, permalar, kimyasal maddeler kullanıldığından saçlarınızın canlılığını kaybetmesine ve yıpranmasına sebep olabilmektedir. Bunun için saçlarınıza besleyici bitkilerle bakım uygulamanızda fayda olacağını vurgulamak isterim.


Bu hizmetimiz ile ilgili süreçleri ve uygulama hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için https://www.gultenkartal.com/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.Gülten Kartal

Gülten Kartal

Usta Öğretici ve Estetisyen Gülten Kartal

Saç Simülasyonu Uzmanı Usta Öğretici Estetisyen ve Güzellik Uzmanı Gülten Kartal;  Internation Beauty Awards 2019 ödül töreninde “Yılın Başarılı Hizmet Veren Saç Simülasyonu Merkezi” ödülünü almıştır.

Hizmetler


ADRES


Suadiye mah. Bağdat cad. Plaj Yolu Sok. No:2 İnci Apt. Daire:4 34740

Kadıköy İstanbul TÜRKİYE


Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki tüm materyaller Gülten Kartal'a aittir.