Saç Simülasyonu ve Güzellik Merkezi
Tel: 0216 606 30 17

Saç Ekimi Gölgelendirme


Saç Ekimi Gölgelendirme
Bu sayfada Saç Ekimi Gölgelendirme ile ilgili siz değerli ziyaretçilerimiz ayrıntılı bilgiler için verilmiştir. Detaylı bilgi için aşağıdaki paragrafı okuyabilirsiniz.

Saç Ekimi Gölgelendirme

İnsanların, hangi yaşta olursa olsun, seyrek, kısmen dökülmeye başlamış ya da tamamen dökülmüş saçları her zaman görüntüleri ile ilgili sıkıntıya düşmelerine ve kendilerini iyi hissetmemelerine neden olmuştur.

Bazen kısmi dökülmeler ya da kellik durumu ile seyreden saç tiplerine sahip kişilerde ise bu durum tamamen özgüven kaybına neden olmakla beraber, bireyin toplumdan kopuk bir hayat sürmeye başlamasına zemin hazırlamaktadır.

Kişiler bazen doğal yöntemlerle bazen de medikal yardımla saç dökülmesini bir müddet durdurabilir. Hatta saçlar öncekinden daha kalın ve güçlü olabilir. Fakat bu durum tedavi sürecini kapsar ve tedavi kesildiği an, ne yazık ki saçlar yavaş yavaş eski haline döner.

Saç Ekimi Simülasyonu

Saç Ekimi Gölgelendirme nedir?

Saç ekimi gölgelendirme tekniği, bu anlamda kurtarıcı bir rol üstlenir. Çünkü uygulama kolaylığı ve işlem sonunda alınan başarılı neticeler saç ekimi gölgelendirme işlemini avantajlı kılmaktadır.

Uzun yıllar Avrupa’da ve Amerika’da uygulanan bu teknikle; saç çizgisi kaybolmuş, saçı seyrelmiş ya da saçlı derisi belli olmaya başlayan tüm bireyler, daha sık görünümlü bir saça kavuşabilmektedir. Saç ekimi gölgelendirme işlemi, saç dökülmesine bağlı seyreklik yaşayan ve bu durumdan rahatsız olan tüm hastalara uygulanabilir. Aynı zamanda saç ekimi işlemi yaptırmış kişiler de bu tekniği uygulayarak, hafif seyrek kalan ya da belirgin olan derinin tamamen kaybolmasını sağlayabilirler. Böylelikle kalan kısımlara da saç görünümü verilerek başarılı bir sonuç elde edilmiş olacaktır.

Saç ekimi gölgelendirme tekniğinde kullanılan özel cihazla, bitkisel kalıcı boyalar kullanılarak hastaya uygulama yapılmaktadır. Ve bu boya, uygulama yapılan kişinin, kendi saç rengine uyumlu, aradaki seyrekliği giderici özelliktedir. Ortalama birkaç saatte işlem tamamlanmakta ve bireyler dolgun görünümlü saçlara saatler içerisinde kavuşabilmektedir. Uygulanan bu boya kalıcılığını 6-7 yıl korumaktadır. Bu da saç ekimi gölgelendirme işlemini cazip kılan nedenlerden en öne çıkanıdır.

Saç ekimi gölgelendirme işlemi sonucunda, hastanın saçına uygulanan, saç rengiyle uyumlu boyalar, saçlarının daha gür gözükmesine ve kişinin tekrar özgüvenini kazanmasına yardımcı olur. Doğal bitkisel boyalar kullanıldığı için ve uygulama ücretinin de uygulanan lokasyon ve uygulamayı yapan merkeze göre değişmesi son yıllarda saç ekimi gölgelendirme işlemini cazip hale getirmiştir.


Bu hizmetimiz ile ilgili süreçleri ve uygulama hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için https://www.gultenkartal.com/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.Gülten Kartal

Gülten Kartal

Usta Öğretici ve Estetisyen Gülten Kartal

Saç Simülasyonu Uzmanı Usta Öğretici Estetisyen ve Güzellik Uzmanı Gülten Kartal;  Internation Beauty Awards 2019 ödül töreninde “Yılın Başarılı Hizmet Veren Saç Simülasyonu Merkezi” ödülünü almıştır.

Hizmetler


 • SAÇ SİMÜLASYONU NEDİR?

  Çeşitli nedenlerle saçlarında problem yaşayan kişilerin 3D migropigmentasyon ile doğal saç görünümüne kavuşması için yapılan saç efekti işlemine saç simülasyonu denir.

  Mikropigmentasyon elektrikli bir özel cihaz ile kafa derisine organik saç derisi pigmenti boyaları ile bu uygulama yapılmaktadır.

  Saç simülasyonu işlemi sanıldığının aksine cerrahi bir prosedür veya ameliyat değildir. Kozmetik bir görünüm sağlanması amacıyla kafa derisine minik minik noktalarla yapılan bir çeşit sanatsal “dövme” ile saç efekti verilmesi uygulamasıdır.

  Saç simülasyonunda kullanılan organik boyalar doğal olduğundan saç derisinde 3 ile 5 yıl süre ile kalıcılığı sürmekte ve kullanılabilmektedir.

  Bu uygulama cinsiyet fark etmeksizin, saç simülasyonu ihtiyacı olan kadın erkek herkese uygulanabilmektedir.

 • SAÇ SİMÜLASYONU FİYATLARI

  Saç simülasyonu fiyatları kişinin saç simülasyonu yapılacak bölgenin büyüklüğüne ve atış sayısına göre değişmektedir. Bu yüzden dolayı saç simülasyonu fiyatlarını öğrenmek için sitemizde yer alan iletişim kanalları ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. İletişime geçerken saç simülasyonu yapılacak bölgenin, üst, yan, arka ve önden fotoğraflarını gönderiniz. Usta Öğretici Estetisyen Gülten Kartal; gönderdiğiniz fotoğrafları inceleyip sizlere uygulama ücretini iletecektir.

 • SAÇ SİMÜLASYON BOYALARI

  Kullandığımız saç boyaları dermatalojik olarak test edilen ve sağlık bakanlığı tarafından onaylanan ürünlerdir. Vücutta doğal yollarla dışarı atılan organik saç simülasyon boyaları kullanılmaktadır.

  Saç simülasyonu boyaları kişinin saç rengine göre özel olarak seçilmektedir. İlgili boyanın seçilmesinden dolayı saç simülasyonu sonrası oluşan saç efekti doğal bir görünüm sağlamış olur. 

 • ÖZEL İĞNELER

  Saç simülasyonunda kullandığımız iğneler özel olarak sipariş verilmektedir. Alerji riskini ortadan kaldıran metal alışımına sahip olan bu iğneler; her seansta değişmektedir. 0,28 0,23 0.18 mikron çapında kişinin saç derisine ve saçın yoluna uygun iğneler kullanılmaktadır.

 • ELEKTRONİK EKRANLI CİHAZ

  Saç simülasyonunda kullandığımız cihaz; her yapılan saç simülasyonu uygulamasında belirli bir standart ile işlem yapmasına olanak sağlayan seçeneklere sahiptir.  Bu örneğin her atışın aynı olması, hız ayarı, doğal bir görünüm elde etmek için optimum aralık dengesi ayarlanabilmektedir.

 • SAÇ SİMÜLASYONU EĞİTİMİ

  Usta Öğretici Estetisyen Gülten Kartal; ayrıca çeşitli kurumlara ve hastanelere saç simülasyonu eğitimi vermektedir.  İstanbul Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği ve Anadolu Üniversitesi Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik bölümlerinde eğitim gören Gülten Kartal;  Zeytinburnu Endüstri Meslek Lisesi’nde önce kalfa, sonra usta ve akabinde usta öğretici belgesini ve diplomasını alarak uzmanlıklarını tescillemiştir. 

   


Etiketler:


Şu an buradasınız:

Saç Simülasyonunu Öğretiyoruz!


Usta Öğretici Saç Simülasyonu Uzmanı Gülten Kartal; hem uygulama yapmakta, hem de sektörde saç simülasyonu eğitimleri vermektedir.


ADRES


Suadiye mah. Bağdat cad. Plaj Yolu Sok. No:2 İnci Apt. Daire:4 34740

Kadıköy İstanbul TÜRKİYE


Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki tüm materyaller Gülten Kartal'a aittir.