Skip to main content
Saç Simülasyonu ve Güzellik Merkezi
Tel: +90 553 186 49 12

Saç simülasyonu caiz mi?


Saç simülasyonu caiz mi?
Bu sayfada Saç simülasyonu caiz mi? ile ilgili siz değerli ziyaretçilerimiz ayrıntılı bilgiler için verilmiştir. Detaylı bilgi için aşağıdaki paragrafı okuyabilirsiniz.

Saç simülasyonu caiz mi?

Saç simülasyonu veya saç gölgelendirmesi bitkisel ve insana zarar vermeyen özel boyalarla insanın kafa derisine özel bir cihaz vasıtası ile saç efekti verilmesine denir. Bu boya insan sağlığına herhangi bir zararı yoktur ve belirli bir süre sonra (3 yıl veya 4 yıl, kişiye ve saç derisine, yapısına göre süre kısalabilir veya uzayabilir) bu boya zamanla gitmektedir. Kına gibi düşünün. Elinize nasıl hoş gözükmesi için kına yapıyorsanız, aynı şeyin kafanız için yapıldığını düşünebilirsiniz. Bir nevi saç simülasyon boyası modern kına gibidir. Çünkü ikisi de zamanla gitmektedir. İnsan sağlığına zararı yoktur.

Buraya kadar saç simülasyonu yani saç gölgelendirmesini anladık.

Saç Gölgelendirme Caiz Mi?

Peki özetlersek saç simülasyonu:

Peruk gibi değildir. Herhangi birinin saçını size takmıyoruz.
Saç ekimi değildir. Birisinin saçı size ekilmez.
Kına gibi doğal boyalardan saçınıza yapılır.
Bu bilgiler ışığında İslam’a göre saç simülasyonu caiz mi kısmına girersek:

Dünyaca ünlü ve kabul gören İslam görüşlerini anlatan islamqa.info sayfasında yer alan içerikte saç simülasyonu hakkında şöyle bilgiler verilmiştir:

https://islamqa.info/en/20283

Kalıcı olan dövmeler İslam dinine göre uygun değildir. Yukarıdaki linkte de açıkça belirtilmiştir. Fakat şöyle bir şey vardır. Saç simülasyonu boyası kalıcı değildir. Zamanla gitmektedir. Bu anlamda islamqa.info sitesinde aşağıdaki madde yazmaktadır.

“Dolayısıyla, soruda belirtilen şey kalıcı olmayan şey ise, o zaman böyle bir dövme değildir ve Allah’ın yaratılışını değiştirmez. Bkz. Soru no. 8904 .”

Not: Bu sitede yer alan bu bilgiler fetva içeriği taşımaz. Sadece bu konu hakkında ünlü İslam görüşlerine ait sitelerde verilen görüşlere yer verilmiştir.


Bu hizmetimiz ile ilgili süreçleri ve uygulama hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için https://www.gultenkartal.com/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.Gülten Kartal

Gülten Kartal

Usta Öğretici ve Estetisyen Gülten Kartal

Saç Simülasyonu Uzmanı Usta Öğretici Estetisyen ve Güzellik Uzmanı Gülten Kartal;  Internation Beauty Awards 2019 ödül töreninde “Yılın Başarılı Hizmet Veren Saç Simülasyonu Merkezi” ödülünü almıştır.

Hizmetler


 • SAÇ SİMÜLASYONU NEDİR?

  Çeşitli nedenlerle saçlarında problem yaşayan kişilerin 3D migropigmentasyon ile doğal saç görünümüne kavuşması için yapılan saç efekti işlemine saç simülasyonu denir.

  Mikropigmentasyon elektrikli bir özel cihaz ile kafa derisine organik saç derisi pigmenti boyaları ile bu uygulama yapılmaktadır.

  Saç simülasyonu işlemi sanıldığının aksine cerrahi bir prosedür veya ameliyat değildir. Kozmetik bir görünüm sağlanması amacıyla kafa derisine minik minik noktalarla yapılan bir çeşit sanatsal “dövme” ile saç efekti verilmesi uygulamasıdır.

  Saç simülasyonunda kullanılan organik boyalar doğal olduğundan saç derisinde 3 ile 5 yıl süre ile kalıcılığı sürmekte ve kullanılabilmektedir.

  Bu uygulama cinsiyet fark etmeksizin, saç simülasyonu ihtiyacı olan kadın erkek herkese uygulanabilmektedir.

 • SAÇ SİMÜLASYONU FİYATLARI

  Saç simülasyonu fiyatları kişinin saç simülasyonu yapılacak bölgenin büyüklüğüne ve atış sayısına göre değişmektedir. Bu yüzden dolayı saç simülasyonu fiyatlarını öğrenmek için sitemizde yer alan iletişim kanalları ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. İletişime geçerken saç simülasyonu yapılacak bölgenin, üst, yan, arka ve önden fotoğraflarını gönderiniz. Usta Öğretici Estetisyen Gülten Kartal; gönderdiğiniz fotoğrafları inceleyip sizlere uygulama ücretini iletecektir.

 • SAÇ SİMÜLASYON BOYALARI

  Kullandığımız saç boyaları dermatalojik olarak test edilen ve sağlık bakanlığı tarafından onaylanan ürünlerdir. Vücutta doğal yollarla dışarı atılan organik saç simülasyon boyaları kullanılmaktadır.

  Saç simülasyonu boyaları kişinin saç rengine göre özel olarak seçilmektedir. İlgili boyanın seçilmesinden dolayı saç simülasyonu sonrası oluşan saç efekti doğal bir görünüm sağlamış olur. 

 • ÖZEL İĞNELER

  Saç simülasyonunda kullandığımız iğneler özel olarak sipariş verilmektedir. Alerji riskini ortadan kaldıran metal alışımına sahip olan bu iğneler; her seansta değişmektedir. 0,28 0,23 0.18 mikron çapında kişinin saç derisine ve saçın yoluna uygun iğneler kullanılmaktadır.

 • ELEKTRONİK EKRANLI CİHAZ

  Saç simülasyonunda kullandığımız cihaz; her yapılan saç simülasyonu uygulamasında belirli bir standart ile işlem yapmasına olanak sağlayan seçeneklere sahiptir.  Bu örneğin her atışın aynı olması, hız ayarı, doğal bir görünüm elde etmek için optimum aralık dengesi ayarlanabilmektedir.

 • SAÇ SİMÜLASYONU EĞİTİMİ

  Usta Öğretici Estetisyen Gülten Kartal; ayrıca çeşitli kurumlara ve hastanelere saç simülasyonu eğitimi vermektedir.  İstanbul Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği ve Anadolu Üniversitesi Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik bölümlerinde eğitim gören Gülten Kartal;  Zeytinburnu Endüstri Meslek Lisesi’nde önce kalfa, sonra usta ve akabinde usta öğretici belgesini ve diplomasını alarak uzmanlıklarını tescillemiştir. 

   


Saç Simülasyonunu Öğretiyoruz!


Usta Öğretici Saç Simülasyonu Uzmanı Gülten Kartal; hem uygulama yapmakta, hem de sektörde saç simülasyonu eğitimleri vermektedir.