Skip to main content
Saç Simülasyonu ve Güzellik Merkezi
Tel: 0216 606 30 17

Saç Simülasyonu Fiyatları


Saç Simülasyonu Fiyatları
Bu sayfada Saç Simülasyonu Fiyatları ile ilgili siz değerli ziyaretçilerimiz ayrıntılı bilgiler için verilmiştir. Detaylı bilgi için aşağıdaki paragrafı okuyabilirsiniz.

Saç Simülasyonu Fiyatları

Saç Simülasyonu Fiyatları ile ilgili ilk önce size bu konuda detaylı anlatmak gerekirsek saç simülasyonu insan kafasında yaşın ilerlemesi ile veya genetik faktörler gibi birçok nedenden dolayı saç eksilmesi meydana gelebilmektedir. Kadın veya erkeklerde meydana gelebilecek bu durum kelliğe yol açmaktadır. Hem kişiyi yaşlı göstermesi bakımından hem de estetikten uzak bir görüntüye sebep olduğu için kellik rahatsız edici bir durumdur. Bu sebeple özellikle de erkekler, kellikten kurtulmak istemektedir.

Saç simülasyonu kellik gidermede teknolojini geldiği son noktadır. Cerrahi bir müdahale olmadığı gibi kişiler ağrı da yapmamakta. Erkeklere ve kadınlara uygulanabilir olan bu yöntemle kellik giderilmektedir. İşlem gerçek saç köklerinin ve kıllarının yapısının bir nevi taklit edilerek çoğaltılmasıdır. Saç simülasyonu fiyatları da işleme göre farklılık göstermekte.

Saç Simülasyonu Fiyat Listesi

Bir Saç Ekim Yöntemi Midir?

Hayır, saç ekim yöntemi değildir. Saç simülasyonu fiyatları da göz önünde tutulduğunda bir saç ekimi olmadığı açıktır. Ancak saç ekim işlemi ile birlikte kullanılabilir.

Saç Simülasyonu Fiyatları ve Saç Pigmentasyonu İle Aynı Şey midir?
Her ikisi de aynı uygulamalar olmasına karşın yöntemin aldığı farklı isimlerdir. Saç pigmentasyonu ve saç simülasyonu fiyatları yöntem farklı olsa da hemen hemen aynıdır.

Saç Simülasyonu Fiyatı Soruları

Kullanılan Boyalar Zararlı mıdır?

Saç dövmesi olarak da bilinen işlemde kullanılan boyalar kesinlikle insan sağlığına zarar vermemektedir. Kullanılan boyalar saç simülasyonu fiyatları içerisinde ücretlendirilir ve bu işlem için özel üretilirler.

İşlemin Yan Etkiler Var mıdır?

Saç simülasyonu yaptırdıktan sonraki ilk üç gün içerisinde kafa derisinde biraz şişme meydana gelebilir. Bir hafta boyunca işlem yapılan bölgede hafif kızarma ve kabuklanma görülebilir. Ancak bunlar normaldir. İşlem sonrasında bir süre direkt olarak güneş ışığına maruz kalmamak, ılık banyo yapmak yan etkilerini azaltmada yardımcı olacaktır.

İşlem Sırasında Acı veya Ağrı Olur mu?

Saç simülasyonu yaptırmak isteyen herkese, işlemin yapılacağı bölgeye özel ilaçlar ile anestezi uygulanmaktadır. Ancak kişinin cilt ve kafa deri hassasiyetine göre biraz acı veya ağrı hissedilebilir. Bu acı kesinlikte dayanılamayacak bir şekilde değildir ve anestezi ücreti de saç simülasyonu fiyatları içerisinde yer alır.

İşlemin Fiyatı Neye Göre Belirlenmektedir?

Saç simülasyon fiyatları işlemi yapan özel merkezlere göre değişkenlik göstermektedir. Ancak saç simülasyon fiyatları genel olarak işlemin yapılacağı bölgeye, kişinin kafa derisinin hassasiyetine, işlemin kaç seans süreceğine göre belirlenmektedir.


Bu hizmetimiz ile ilgili süreçleri ve uygulama hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için https://www.gultenkartal.com/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.Gülten Kartal

Gülten Kartal

Usta Öğretici ve Estetisyen Gülten Kartal

Saç Simülasyonu Uzmanı Usta Öğretici Estetisyen ve Güzellik Uzmanı Gülten Kartal;  Internation Beauty Awards 2019 ödül töreninde “Yılın Başarılı Hizmet Veren Saç Simülasyonu Merkezi” ödülünü almıştır.

Hizmetler


 • SAÇ SİMÜLASYONU NEDİR?

  Çeşitli nedenlerle saçlarında problem yaşayan kişilerin 3D migropigmentasyon ile doğal saç görünümüne kavuşması için yapılan saç efekti işlemine saç simülasyonu denir.

  Mikropigmentasyon elektrikli bir özel cihaz ile kafa derisine organik saç derisi pigmenti boyaları ile bu uygulama yapılmaktadır.

  Saç simülasyonu işlemi sanıldığının aksine cerrahi bir prosedür veya ameliyat değildir. Kozmetik bir görünüm sağlanması amacıyla kafa derisine minik minik noktalarla yapılan bir çeşit sanatsal “dövme” ile saç efekti verilmesi uygulamasıdır.

  Saç simülasyonunda kullanılan organik boyalar doğal olduğundan saç derisinde 3 ile 5 yıl süre ile kalıcılığı sürmekte ve kullanılabilmektedir.

  Bu uygulama cinsiyet fark etmeksizin, saç simülasyonu ihtiyacı olan kadın erkek herkese uygulanabilmektedir.

 • SAÇ SİMÜLASYONU FİYATLARI

  Saç simülasyonu fiyatları kişinin saç simülasyonu yapılacak bölgenin büyüklüğüne ve atış sayısına göre değişmektedir. Bu yüzden dolayı saç simülasyonu fiyatlarını öğrenmek için sitemizde yer alan iletişim kanalları ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. İletişime geçerken saç simülasyonu yapılacak bölgenin, üst, yan, arka ve önden fotoğraflarını gönderiniz. Usta Öğretici Estetisyen Gülten Kartal; gönderdiğiniz fotoğrafları inceleyip sizlere uygulama ücretini iletecektir.

 • SAÇ SİMÜLASYON BOYALARI

  Kullandığımız saç boyaları dermatalojik olarak test edilen ve sağlık bakanlığı tarafından onaylanan ürünlerdir. Vücutta doğal yollarla dışarı atılan organik saç simülasyon boyaları kullanılmaktadır.

  Saç simülasyonu boyaları kişinin saç rengine göre özel olarak seçilmektedir. İlgili boyanın seçilmesinden dolayı saç simülasyonu sonrası oluşan saç efekti doğal bir görünüm sağlamış olur. 

 • ÖZEL İĞNELER

  Saç simülasyonunda kullandığımız iğneler özel olarak sipariş verilmektedir. Alerji riskini ortadan kaldıran metal alışımına sahip olan bu iğneler; her seansta değişmektedir. 0,28 0,23 0.18 mikron çapında kişinin saç derisine ve saçın yoluna uygun iğneler kullanılmaktadır.

 • ELEKTRONİK EKRANLI CİHAZ

  Saç simülasyonunda kullandığımız cihaz; her yapılan saç simülasyonu uygulamasında belirli bir standart ile işlem yapmasına olanak sağlayan seçeneklere sahiptir.  Bu örneğin her atışın aynı olması, hız ayarı, doğal bir görünüm elde etmek için optimum aralık dengesi ayarlanabilmektedir.

 • SAÇ SİMÜLASYONU EĞİTİMİ

  Usta Öğretici Estetisyen Gülten Kartal; ayrıca çeşitli kurumlara ve hastanelere saç simülasyonu eğitimi vermektedir.  İstanbul Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği ve Anadolu Üniversitesi Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik bölümlerinde eğitim gören Gülten Kartal;  Zeytinburnu Endüstri Meslek Lisesi’nde önce kalfa, sonra usta ve akabinde usta öğretici belgesini ve diplomasını alarak uzmanlıklarını tescillemiştir. 

   


Saç Simülasyonunu Öğretiyoruz!


Usta Öğretici Saç Simülasyonu Uzmanı Gülten Kartal; hem uygulama yapmakta, hem de sektörde saç simülasyonu eğitimleri vermektedir.