Saç Simülasyonu ve Güzellik Merkezi
Tel: 0216 606 30 17

Saç Simülasyonu Yaptırdım


Saç Simülasyonu Yorumlar
Bu sayfada Saç Simülasyonu Yorumlar ile ilgili siz değerli ziyaretçilerimiz ayrıntılı bilgiler için verilmiştir. Detaylı bilgi için aşağıdaki paragrafı okuyabilirsiniz.

Saç Simülasyonu Yaptırdım

Saç simülasyonu yaptırdım sık sık karşımıza çıkmaya başlayan bir cümle oldu. Kalıcı saç makyajı, saç dövmesi yani saç simülasyonu olarak adlandırılan işlem son dönemde saç sorunu yaşayan kişilerin yeni gözdesi. Baş ya da sakal bölgesinde kayıp yaşayanların, başarısız saç ektirme veya saç ektirme sürecinde yeterli verici saç köküne sahip olunamaması nedeniyle tercih ettikleri bir yöntemdir.

Saç Gölgelendirme Yaptırdım

Saç Simülasyonunda Kullanılan Malzemeler

Son teknoloji ile üretilmiş, sağlık kurumlarınca onaylanmış, tamamen zararsız, doğal renklerle uyumlu pigmentler kullanılmaktadır. Saç dövmesi olarak basite indirgenmeye çalışılmasına karşın; kafa derisinin dokusal boyutta incelenmesi ile üretilen cihazlar kullanılmaktadır.

Dövme kalıcı bir işlem iken saç pigmentasyon işlemi 18 aya kadar kalıcılık gösterebilir. Dövme boyaları zamanla yeşil, gri gibi kötü renklere dönüşürken bu işlemde süre sonunda noktalamalar görünmez olur. Saçsız alanda istenilen dizayn ve yoğunlukta; yeni kesilmiş saç görüntüsü yaratılır. Siz saç simülasyonu yaptırdım demezseniz belki de fark edeni çok olmayacak doğal bir görüntü efekti sunulur.

Saç Simülasyonu Yaptırdım

Saç simülasyonu yaptırdım derken kellik seviyeniz tamamen noksanlık seviyesinde ise; yeni tıraşlanmış saç görünümüne ulaşacaksınız anlamına gelecektir. Günlük 2-5 saatlik seanslar halinde yapılan uygulama saç ve cilt renginiz ve cilt yapınıza göre 2-3 günlük bir işlem gerektirecektir.

Saç simülasyonu yaptırdım demenin bir diğer uygulama alanı ise yoğunluk efekti yaratmaktır. Doğal saçta oluşan azalan bölgeler ya da saç ekiminde başarısızlık gösteren alanlar için görüntü yoğunluğu yaratmak için bölgesel çalışmalar yapılmaktadır. İstenmeyen bir kaza ile sahip olduğunuz kalıcı izlerden kurtulmak için de işlem yaptırabilirsiniz. Kalıcı olduğu kesin skar üzerinde gerekli analizler yapılıp uygulanabilmektedir.

Saç simülasyonu yaptırdım dediğinizde size ilk sorulan soru acı çekip çekmediğiniz olacaktır. İşlem yalnız hafif hissedilebilir, acı çektiren bir sürece sahip değildir. İlk seans sonunda saç köklerinin renklerinde koyulaşma görülür. 2.seansta neredeyse hazır olan görüntü 1 ay sonra son seans ile tamamlanır. Bakımlar ihmal edilmeden yılda bir kez yenilenmeyle defalarca tekrarlanabilir. Yalnızca erkekler değil cihaz ayarları ve analizler ile bayanlar da saç simülasyonu yaptırdım diyebilirler. İşlemi uzman doktorlardan yaptırmayı unutmayınız.


Bu hizmetimiz ile ilgili süreçleri ve uygulama hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için https://www.gultenkartal.com/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.Gülten Kartal

Gülten Kartal

Usta Öğretici ve Estetisyen Gülten Kartal

Saç Simülasyonu Uzmanı Usta Öğretici Estetisyen ve Güzellik Uzmanı Gülten Kartal;  Internation Beauty Awards 2019 ödül töreninde “Yılın Başarılı Hizmet Veren Saç Simülasyonu Merkezi” ödülünü almıştır.

Hizmetler


 • SAÇ SİMÜLASYONU NEDİR?

  Çeşitli nedenlerle saçlarında problem yaşayan kişilerin 3D migropigmentasyon ile doğal saç görünümüne kavuşması için yapılan saç efekti işlemine saç simülasyonu denir.

  Mikropigmentasyon elektrikli bir özel cihaz ile kafa derisine organik saç derisi pigmenti boyaları ile bu uygulama yapılmaktadır.

  Saç simülasyonu işlemi sanıldığının aksine cerrahi bir prosedür veya ameliyat değildir. Kozmetik bir görünüm sağlanması amacıyla kafa derisine minik minik noktalarla yapılan bir çeşit sanatsal “dövme” ile saç efekti verilmesi uygulamasıdır.

  Saç simülasyonunda kullanılan organik boyalar doğal olduğundan saç derisinde 3 ile 5 yıl süre ile kalıcılığı sürmekte ve kullanılabilmektedir.

  Bu uygulama cinsiyet fark etmeksizin, saç simülasyonu ihtiyacı olan kadın erkek herkese uygulanabilmektedir.

 • SAÇ SİMÜLASYONU FİYATLARI

  Saç simülasyonu fiyatları kişinin saç simülasyonu yapılacak bölgenin büyüklüğüne ve atış sayısına göre değişmektedir. Bu yüzden dolayı saç simülasyonu fiyatlarını öğrenmek için sitemizde yer alan iletişim kanalları ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. İletişime geçerken saç simülasyonu yapılacak bölgenin, üst, yan, arka ve önden fotoğraflarını gönderiniz. Usta Öğretici Estetisyen Gülten Kartal; gönderdiğiniz fotoğrafları inceleyip sizlere uygulama ücretini iletecektir.

 • SAÇ SİMÜLASYON BOYALARI

  Kullandığımız saç boyaları dermatalojik olarak test edilen ve sağlık bakanlığı tarafından onaylanan ürünlerdir. Vücutta doğal yollarla dışarı atılan organik saç simülasyon boyaları kullanılmaktadır.

  Saç simülasyonu boyaları kişinin saç rengine göre özel olarak seçilmektedir. İlgili boyanın seçilmesinden dolayı saç simülasyonu sonrası oluşan saç efekti doğal bir görünüm sağlamış olur. 

 • ÖZEL İĞNELER

  Saç simülasyonunda kullandığımız iğneler özel olarak sipariş verilmektedir. Alerji riskini ortadan kaldıran metal alışımına sahip olan bu iğneler; her seansta değişmektedir. 0,28 0,23 0.18 mikron çapında kişinin saç derisine ve saçın yoluna uygun iğneler kullanılmaktadır.

 • ELEKTRONİK EKRANLI CİHAZ

  Saç simülasyonunda kullandığımız cihaz; her yapılan saç simülasyonu uygulamasında belirli bir standart ile işlem yapmasına olanak sağlayan seçeneklere sahiptir.  Bu örneğin her atışın aynı olması, hız ayarı, doğal bir görünüm elde etmek için optimum aralık dengesi ayarlanabilmektedir.

 • SAÇ SİMÜLASYONU EĞİTİMİ

  Usta Öğretici Estetisyen Gülten Kartal; ayrıca çeşitli kurumlara ve hastanelere saç simülasyonu eğitimi vermektedir.  İstanbul Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği ve Anadolu Üniversitesi Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik bölümlerinde eğitim gören Gülten Kartal;  Zeytinburnu Endüstri Meslek Lisesi’nde önce kalfa, sonra usta ve akabinde usta öğretici belgesini ve diplomasını alarak uzmanlıklarını tescillemiştir. 

   


Saç Simülasyonunu Öğretiyoruz!


Usta Öğretici Saç Simülasyonu Uzmanı Gülten Kartal; hem uygulama yapmakta, hem de sektörde saç simülasyonu eğitimleri vermektedir.


ADRES


Suadiye mah. Bağdat cad. Plaj Yolu Sok. No:2 İnci Apt. Daire:4 34740

Kadıköy İstanbul TÜRKİYE


Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki tüm materyaller Gülten Kartal'a aittir.