Saç Simülasyonu ve Güzellik Merkezi
Tel: 0216 606 30 17

Etiket: Saç Ekimi Yerine Gölgelendirme

Saç Ekimi Simülasyon

Modern saç uygulaması olan saç ekimi simülasyon tekniği tam anlamı ile bir saç ekimi tekniği sayılmamaktadır. Simülasyon kelimesi tam olarak yapılmış saç ekiminin istenilen sonucu vermemesi sonucunda seyrek kısımlara uygulanan işlemi ifade etmektedir. Ayrıca saç ekimi simülasyon tekniğini uygulayarak saçların daha dolgun ve sık gösterilmesini sağlamak için illa da saç ekimi yaptırmış olmak gerekmemektedir. Mevcut saçları dökülme ile seyrelmiş kişilerin de saç ekimi simülasyon yöntemini kullanması mümkündür.

Saç Ekimi Simülasyon Tekniği Nasıl Uygulanır?

Bu anlamda bilmeniz gereken saç ekimi simülasyon tekniği, ekilmiş saç aralıklarına veya seyrelmiş saç aralıklarına bazı özel maddeler kullanılarak üretilen boya ile uygulama yapılarak bu alanlarda saç varmış görünümü verilmesiyle yapılmaktadır.

Neden Saç Ekimi Simülasyon Tekniği?

Kadınların kaşlarına uyguladıkları ve kaşlarını boyama sureti ile gerçekleştirdikleri tekniğe benzeyen bu tekniğin saça uygulanması nedeni ile tekniğin ismine saç ekimi simülasyon tekniği denilmiştir. Gerçek manada saç ekimi ve simülasyon ismini saç ekiminden sonra uygulanması ve bir tamamlayıcı işlem niteliğinde olmasından dolayı almaktadır.

Ayrıca bilmeniz gereken başka bir husus ise saç ekimi gölgelendirme yöntemi yapılan kişinin kafa derisinin boyanması suretiyle gerçekleştirildiği için saç ekimi işleminde olduğu gibi ağrılı ve uzun süreli bir süreç gerektirmemektedir. Yapılan işlem daha kısa süreli ve daha kesin sonuç vericidir. Boyanın kafa derisine dövme usulü ile işlenmesi yapılan işlemin dövme işlemi ile karıştırılmamasını gerektirmektedir. Teknik olarak benzeşse de dövmede kullanılan boya kullanılmadığı için ve bu boyanın kafa derisine su veya benzeri etmenlerin nüfuz etmesine engel olmamasından dolayı dövmeden ayrışmaktadır.

Dövme türüne göre ömür boyu kullanılabilecek özellikte olabilirken saç ekimi simülasyon tekniğinde kullanılan boya daha kısa süre kullanım özelliğine sahiptir. Takriben 2 veya 3 yıl kullanılabilecek özellikte olan bu boyayı uyguladıktan sonra istenildiği taktirde saç ekimi işlemi de yapılabilmektedir. Saç ekimi yapmış insanların bu işlemi yaptırması mümkünken, saç ekimi yaptıran insanların saç ekimi simülasyon tekniğini uygulayamaması gibi bir durum da söz konusu değildir.

Saç Ekimi Simülasyon Tekniği

Saç ekimi simülasyon tekniğini uygularken derinin hafif tahriş olması ve boyanın deriye işlenmeye çalışılırken uygulanan tekniklerden dolayı acı vermesi mümkündür. Ancak bu acı hissi kullanılan lokal anestezik krem ile minimize edilmektedir.


ADRES


İstiklal mah. Sütçü İmam Caddesi No:136/C D:1, 34762

Ümraniye İstanbul TÜRKİYE


Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki tüm materyaller Gülten Kartal'a aittir.