Saç Simülasyonu ve Güzellik Merkezi
Tel: 0216 606 30 17

Saç Ekimi Simülasyon


Saç Ekimi Simülasyon
Bu sayfada Saç Ekimi Simülasyon ile ilgili siz değerli ziyaretçilerimiz ayrıntılı bilgiler için verilmiştir. Detaylı bilgi için aşağıdaki paragrafı okuyabilirsiniz.

Saç Ekimi Simülasyon

Modern saç uygulaması olan saç ekimi simülasyon tekniği tam anlamı ile bir saç ekimi tekniği sayılmamaktadır. Simülasyon kelimesi tam olarak yapılmış saç ekiminin istenilen sonucu vermemesi sonucunda seyrek kısımlara uygulanan işlemi ifade etmektedir. Ayrıca saç ekimi simülasyon tekniğini uygulayarak saçların daha dolgun ve sık gösterilmesini sağlamak için illa da saç ekimi yaptırmış olmak gerekmemektedir. Mevcut saçları dökülme ile seyrelmiş kişilerin de saç ekimi simülasyon yöntemini kullanması mümkündür.

Saç Ekimi Gölgelendirme

Saç Ekimi Simülasyon Tekniği Nasıl Uygulanır?

Bu anlamda bilmeniz gereken saç ekimi simülasyon tekniği, ekilmiş saç aralıklarına veya seyrelmiş saç aralıklarına bazı özel maddeler kullanılarak üretilen boya ile uygulama yapılarak bu alanlarda saç varmış görünümü verilmesiyle yapılmaktadır.

Neden Saç Ekimi Simülasyon Tekniği?
Kadınların kaşlarına uyguladıkları ve kaşlarını boyama sureti ile gerçekleştirdikleri tekniğe benzeyen bu tekniğin saça uygulanması nedeni ile tekniğin ismine saç ekimi simülasyon tekniği denilmiştir. Gerçek manada saç ekimi ve simülasyon ismini saç ekiminden sonra uygulanması ve bir tamamlayıcı işlem niteliğinde olmasından dolayı almaktadır.

Ayrıca bilmeniz gereken başka bir husus ise saç ekimi gölgelendirme yöntemi yapılan kişinin kafa derisinin boyanması suretiyle gerçekleştirildiği için saç ekimi işleminde olduğu gibi ağrılı ve uzun süreli bir süreç gerektirmemektedir. Yapılan işlem daha kısa süreli ve daha kesin sonuç vericidir. Boyanın kafa derisine dövme usulü ile işlenmesi yapılan işlemin dövme işlemi ile karıştırılmamasını gerektirmektedir. Teknik olarak benzeşse de dövmede kullanılan boya kullanılmadığı için ve bu boyanın kafa derisine su veya benzeri etmenlerin nüfuz etmesine engel olmamasından dolayı dövmeden ayrışmaktadır.

Dövme türüne göre ömür boyu kullanılabilecek özellikte olabilirken saç ekimi simülasyon tekniğinde kullanılan boya daha kısa süre kullanım özelliğine sahiptir. Takriben 2 veya 3 yıl kullanılabilecek özellikte olan bu boyayı uyguladıktan sonra istenildiği taktirde saç ekimi işlemi de yapılabilmektedir. Saç ekimi yapmış insanların bu işlemi yaptırması mümkünken, saç ekimi yaptıran insanların saç ekimi simülasyon tekniğini uygulayamaması gibi bir durum da söz konusu değildir.

Saç Ekimi Simülasyon Tekniği

Saç ekimi simülasyon tekniğini uygularken derinin hafif tahriş olması ve boyanın deriye işlenmeye çalışılırken uygulanan tekniklerden dolayı acı vermesi mümkündür. Ancak bu acı hissi kullanılan lokal anestezik krem ile minimize edilmektedir.


Bu hizmetimiz ile ilgili süreçleri ve uygulama hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için https://www.gultenkartal.com/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.Gülten Kartal

Gülten Kartal

Usta Öğretici ve Estetisyen Gülten Kartal

Saç Simülasyonu Uzmanı Usta Öğretici Estetisyen ve Güzellik Uzmanı Gülten Kartal;  Internation Beauty Awards 2019 ödül töreninde “Yılın Başarılı Hizmet Veren Saç Simülasyonu Merkezi” ödülünü almıştır.

Hizmetler


 • SAÇ SİMÜLASYONU NEDİR?

  Çeşitli nedenlerle saçlarında problem yaşayan kişilerin 3D migropigmentasyon ile doğal saç görünümüne kavuşması için yapılan saç efekti işlemine saç simülasyonu denir.

  Mikropigmentasyon elektrikli bir özel cihaz ile kafa derisine organik saç derisi pigmenti boyaları ile bu uygulama yapılmaktadır.

  Saç simülasyonu işlemi sanıldığının aksine cerrahi bir prosedür veya ameliyat değildir. Kozmetik bir görünüm sağlanması amacıyla kafa derisine minik minik noktalarla yapılan bir çeşit sanatsal “dövme” ile saç efekti verilmesi uygulamasıdır.

  Saç simülasyonunda kullanılan organik boyalar doğal olduğundan saç derisinde 3 ile 5 yıl süre ile kalıcılığı sürmekte ve kullanılabilmektedir.

  Bu uygulama cinsiyet fark etmeksizin, saç simülasyonu ihtiyacı olan kadın erkek herkese uygulanabilmektedir.

 • SAÇ SİMÜLASYONU FİYATLARI

  Saç simülasyonu fiyatları kişinin saç simülasyonu yapılacak bölgenin büyüklüğüne ve atış sayısına göre değişmektedir. Bu yüzden dolayı saç simülasyonu fiyatlarını öğrenmek için sitemizde yer alan iletişim kanalları ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. İletişime geçerken saç simülasyonu yapılacak bölgenin, üst, yan, arka ve önden fotoğraflarını gönderiniz. Usta Öğretici Estetisyen Gülten Kartal; gönderdiğiniz fotoğrafları inceleyip sizlere uygulama ücretini iletecektir.

 • SAÇ SİMÜLASYON BOYALARI

  Kullandığımız saç boyaları dermatalojik olarak test edilen ve sağlık bakanlığı tarafından onaylanan ürünlerdir. Vücutta doğal yollarla dışarı atılan organik saç simülasyon boyaları kullanılmaktadır.

  Saç simülasyonu boyaları kişinin saç rengine göre özel olarak seçilmektedir. İlgili boyanın seçilmesinden dolayı saç simülasyonu sonrası oluşan saç efekti doğal bir görünüm sağlamış olur. 

 • ÖZEL İĞNELER

  Saç simülasyonunda kullandığımız iğneler özel olarak sipariş verilmektedir. Alerji riskini ortadan kaldıran metal alışımına sahip olan bu iğneler; her seansta değişmektedir. 0,28 0,23 0.18 mikron çapında kişinin saç derisine ve saçın yoluna uygun iğneler kullanılmaktadır.

 • ELEKTRONİK EKRANLI CİHAZ

  Saç simülasyonunda kullandığımız cihaz; her yapılan saç simülasyonu uygulamasında belirli bir standart ile işlem yapmasına olanak sağlayan seçeneklere sahiptir.  Bu örneğin her atışın aynı olması, hız ayarı, doğal bir görünüm elde etmek için optimum aralık dengesi ayarlanabilmektedir.

 • SAÇ SİMÜLASYONU EĞİTİMİ

  Usta Öğretici Estetisyen Gülten Kartal; ayrıca çeşitli kurumlara ve hastanelere saç simülasyonu eğitimi vermektedir.  İstanbul Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği ve Anadolu Üniversitesi Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik bölümlerinde eğitim gören Gülten Kartal;  Zeytinburnu Endüstri Meslek Lisesi’nde önce kalfa, sonra usta ve akabinde usta öğretici belgesini ve diplomasını alarak uzmanlıklarını tescillemiştir. 

   


Etiketler:


Şu an buradasınız:

Saç Simülasyonunu Öğretiyoruz!


Usta Öğretici Saç Simülasyonu Uzmanı Gülten Kartal; hem uygulama yapmakta, hem de sektörde saç simülasyonu eğitimleri vermektedir.


ADRES


Suadiye mah. Bağdat cad. Plaj Yolu Sok. No:2 İnci Apt. Daire:4 34740

Kadıköy İstanbul TÜRKİYE


Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki tüm materyaller Gülten Kartal'a aittir.