Skip to main content
Saç Simülasyonu ve Güzellik Merkezi
Tel: 0216 606 30 17

Etiket: Saç Gölgelendirme Erkek

Saç Gölgelendirme Nedir

Seyrek, dökülmeye başlayan saçlar hiçbir kimsenin hoşuna gitmez. Ve onların sıkıntı yaşamasına sebep olur. Bu yüzden bu sıkıntı yaşayan insanlar çare aramaya başlarlar. Kelliğin görünür olması kişilerin mutsuz olmasına sebep olur. Mesela, fotoğraf çekinir iken, onlar çekingen davranırlar. Çünkü akıllarında çirkin göründüklerine dair bir görüş vardır. Doğal bir takım ürünlerde, medikal tedavilerden yardım alınır. Bu tedaviler saçların sık görünmesine yardım eder. Doğal tedaviler ile saçların dökülmesi durdurulmaya çalışılır. Saç telleri güçlendirilir. Saçlar kalınlaştırılır. Saç ekimi ile birlikte saç gölgelendirme tekniği derinin koyu görünmesini, seyrekleşen bölgenin sık görünmesini sağlar. Bu yöntem kalıcıdır. Tekrar yapılamasına gerek yoktur.

Saç Gölgelendirme Tekniği Kimlere Uygulanabilir?

Saç gölgelendirme saçı seyrekleşmiş saç derisi belli olmaya başlamış olan herkese uygulanır. Genetik, hormonal vb. sebepler ile saçlar zayıflamaya başlar. Ve bu insanların yaşlı görünmesine sebep olur. Bu yüzden o sıkıntı çeken insanlar bir arayış içinde olurlar. Saç çizgisi kişinin yaşına göre planlanmalıdır. Saç çizgilerine sadık kalarak saç gölgelendirme nedir ile saçlarda sık bir görünüm elde edilir. Saçlı deride gölgeleme tekniği yara izlerinde de kullanılır. Deride oluşan yara izleri, sakal ve bıyık bölgelerinde oluşmuş boş alanlar saç gölgelendirme tekniği ile kapatılmaktadır. Yani bu tekniğin birçok kullanılma nedeni vardır.

Saç Gölgelendirme Tekniği Nasıl Yapılır?

Bu teknik gerçekleştirilirken kısmen acı hissedilir. Bu işlem ortalama 2 saat sürer. Tedavinin fiyatı, uygulanan lokasyona ve ortama göre değişir. Bu tedavi sonucunda hastalar rahatsız olmayacak bir görünüme sahip olur. Saçların kısaltılmasına gerek kalmaz. Gerekli olur ise rötuş dışında ( bir hafta içinde) tek seferlik bir işlem görülür. Bunun sonucunda seyrek saçın altında parlayan ve kişiyi rahatsız eden deri saç gölgelendirme tekniği ile yok olmuş olur.

Artık tedavisi yapılan kişinin kel olan bölgesi saçlı bir görünüme ulaşmış olur. Bu gelişen teknolojinin böyle bir faydasını görmek insanı mutlu ediyor. Bu teknik insanın dış görünüşünü güzelleştirmek ile beraber insanın ruh halini de düzeltiyor. Ayrıca bu tekniğin hiçbir zararlı etkisi yoktur. Rahat bir şekilde insanlar sıkıntılarından kurtulabilir. İyi bir görünüme sahip olmak için tüm imkânları kullanabiliriz.