Saç Simülasyonu ve Güzellik Merkezi
Tel: 0216 606 30 17

Saç Gölgelendirme Nedir


Saç Gölgelendirme Nedir
Bu sayfada Saç Gölgelendirme Nedir ile ilgili siz değerli ziyaretçilerimiz ayrıntılı bilgiler için verilmiştir. Detaylı bilgi için aşağıdaki paragrafı okuyabilirsiniz.

Saç Gölgelendirme Nedir

Seyrek, dökülmeye başlayan saçlar hiçbir kimsenin hoşuna gitmez. Ve onların sıkıntı yaşamasına sebep olur. Bu yüzden bu sıkıntı yaşayan insanlar çare aramaya başlarlar. Kelliğin görünür olması kişilerin mutsuz olmasına sebep olur. Mesela, fotoğraf çekinir iken, onlar çekingen davranırlar. Çünkü akıllarında çirkin göründüklerine dair bir görüş vardır. Doğal bir takım ürünlerde, medikal tedavilerden yardım alınır. Bu tedaviler saçların sık görünmesine yardım eder. Doğal tedaviler ile saçların dökülmesi durdurulmaya çalışılır. Saç telleri güçlendirilir. Saçlar kalınlaştırılır. Saç ekimi ile birlikte saç gölgelendirme tekniği derinin koyu görünmesini, seyrekleşen bölgenin sık görünmesini sağlar. Bu yöntem kalıcıdır. Tekrar yapılamasına gerek yoktur.

Saç Gölgelendirme Tekniği

Saç Gölgelendirme Tekniği Kimlere Uygulanabilir?

Saç gölgelendirme saçı seyrekleşmiş saç derisi belli olmaya başlamış olan herkese uygulanır. Genetik, hormonal vb. sebepler ile saçlar zayıflamaya başlar. Ve bu insanların yaşlı görünmesine sebep olur. Bu yüzden o sıkıntı çeken insanlar bir arayış içinde olurlar. Saç çizgisi kişinin yaşına göre planlanmalıdır. Saç çizgilerine sadık kalarak saç gölgelendirme nedir ile saçlarda sık bir görünüm elde edilir. Saçlı deride gölgeleme tekniği yara izlerinde de kullanılır. Deride oluşan yara izleri, sakal ve bıyık bölgelerinde oluşmuş boş alanlar saç gölgelendirme tekniği ile kapatılmaktadır. Yani bu tekniğin birçok kullanılma nedeni vardır.

Saç Gölgelendirme Tekniği Nasıl Yapılır?

Bu teknik gerçekleştirilirken kısmen acı hissedilir. Bu işlem ortalama 2 saat sürer. Tedavinin fiyatı, uygulanan lokasyona ve ortama göre değişir. Bu tedavi sonucunda hastalar rahatsız olmayacak bir görünüme sahip olur. Saçların kısaltılmasına gerek kalmaz. Gerekli olur ise rötuş dışında ( bir hafta içinde) tek seferlik bir işlem görülür. Bunun sonucunda seyrek saçın altında parlayan ve kişiyi rahatsız eden deri saç gölgelendirme tekniği ile yok olmuş olur.

Artık tedavisi yapılan kişinin kel olan bölgesi saçlı bir görünüme ulaşmış olur. Bu gelişen teknolojinin böyle bir faydasını görmek insanı mutlu ediyor. Bu teknik insanın dış görünüşünü güzelleştirmek ile beraber insanın ruh halini de düzeltiyor. Ayrıca bu tekniğin hiçbir zararlı etkisi yoktur. Rahat bir şekilde insanlar sıkıntılarından kurtulabilir. İyi bir görünüme sahip olmak için tüm imkânları kullanabiliriz.


Bu hizmetimiz ile ilgili süreçleri ve uygulama hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için https://www.gultenkartal.com/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.Gülten Kartal

Gülten Kartal

Usta Öğretici ve Estetisyen Gülten Kartal

Saç Simülasyonu Uzmanı Usta Öğretici Estetisyen ve Güzellik Uzmanı Gülten Kartal;  Internation Beauty Awards 2019 ödül töreninde “Yılın Başarılı Hizmet Veren Saç Simülasyonu Merkezi” ödülünü almıştır.

Hizmetler


 • SAÇ SİMÜLASYONU NEDİR?

  Çeşitli nedenlerle saçlarında problem yaşayan kişilerin 3D migropigmentasyon ile doğal saç görünümüne kavuşması için yapılan saç efekti işlemine saç simülasyonu denir.

  Mikropigmentasyon elektrikli bir özel cihaz ile kafa derisine organik saç derisi pigmenti boyaları ile bu uygulama yapılmaktadır.

  Saç simülasyonu işlemi sanıldığının aksine cerrahi bir prosedür veya ameliyat değildir. Kozmetik bir görünüm sağlanması amacıyla kafa derisine minik minik noktalarla yapılan bir çeşit sanatsal “dövme” ile saç efekti verilmesi uygulamasıdır.

  Saç simülasyonunda kullanılan organik boyalar doğal olduğundan saç derisinde 3 ile 5 yıl süre ile kalıcılığı sürmekte ve kullanılabilmektedir.

  Bu uygulama cinsiyet fark etmeksizin, saç simülasyonu ihtiyacı olan kadın erkek herkese uygulanabilmektedir.

 • SAÇ SİMÜLASYONU FİYATLARI

  Saç simülasyonu fiyatları kişinin saç simülasyonu yapılacak bölgenin büyüklüğüne ve atış sayısına göre değişmektedir. Bu yüzden dolayı saç simülasyonu fiyatlarını öğrenmek için sitemizde yer alan iletişim kanalları ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. İletişime geçerken saç simülasyonu yapılacak bölgenin, üst, yan, arka ve önden fotoğraflarını gönderiniz. Usta Öğretici Estetisyen Gülten Kartal; gönderdiğiniz fotoğrafları inceleyip sizlere uygulama ücretini iletecektir.

 • SAÇ SİMÜLASYON BOYALARI

  Kullandığımız saç boyaları dermatalojik olarak test edilen ve sağlık bakanlığı tarafından onaylanan ürünlerdir. Vücutta doğal yollarla dışarı atılan organik saç simülasyon boyaları kullanılmaktadır.

  Saç simülasyonu boyaları kişinin saç rengine göre özel olarak seçilmektedir. İlgili boyanın seçilmesinden dolayı saç simülasyonu sonrası oluşan saç efekti doğal bir görünüm sağlamış olur. 

 • ÖZEL İĞNELER

  Saç simülasyonunda kullandığımız iğneler özel olarak sipariş verilmektedir. Alerji riskini ortadan kaldıran metal alışımına sahip olan bu iğneler; her seansta değişmektedir. 0,28 0,23 0.18 mikron çapında kişinin saç derisine ve saçın yoluna uygun iğneler kullanılmaktadır.

 • ELEKTRONİK EKRANLI CİHAZ

  Saç simülasyonunda kullandığımız cihaz; her yapılan saç simülasyonu uygulamasında belirli bir standart ile işlem yapmasına olanak sağlayan seçeneklere sahiptir.  Bu örneğin her atışın aynı olması, hız ayarı, doğal bir görünüm elde etmek için optimum aralık dengesi ayarlanabilmektedir.

 • SAÇ SİMÜLASYONU EĞİTİMİ

  Usta Öğretici Estetisyen Gülten Kartal; ayrıca çeşitli kurumlara ve hastanelere saç simülasyonu eğitimi vermektedir.  İstanbul Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği ve Anadolu Üniversitesi Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik bölümlerinde eğitim gören Gülten Kartal;  Zeytinburnu Endüstri Meslek Lisesi’nde önce kalfa, sonra usta ve akabinde usta öğretici belgesini ve diplomasını alarak uzmanlıklarını tescillemiştir. 

   


Saç Simülasyonunu Öğretiyoruz!


Usta Öğretici Saç Simülasyonu Uzmanı Gülten Kartal; hem uygulama yapmakta, hem de sektörde saç simülasyonu eğitimleri vermektedir.


ADRES


Suadiye mah. Bağdat cad. Plaj Yolu Sok. No:2 İnci Apt. Daire:4 34740

Kadıköy İstanbul TÜRKİYE


Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki tüm materyaller Gülten Kartal'a aittir.