Saç Simülasyonu ve Güzellik Merkezi
Tel: 0216 606 30 17

İğneli Epilasyon Nedir


İğneli Epilasyon Nedir
Bu sayfada İğneli Epilasyon Nedir ile ilgili siz değerli ziyaretçilerimiz ayrıntılı bilgiler için verilmiştir. Detaylı bilgi için aşağıdaki paragrafı okuyabilirsiniz.

İğneli Epilasyon Nedir

Epilasyon yaptırmadan önce bilinmesi gereken en önemli soru, iğneli epilasyon nedir sorusudur. İğneli epilasyon ile ince ve yumuşak bir iğnenin yardımıyla kıl köklerine akım verilerek, kıl köklerinin kalıcı olarak yok olmasını sağlamaktayız. İğneli epilasyon nedir, nasıl uygulanır ve uygulanacak olan akımın şiddeti nasıl belirlenir sorularına uzmanımızca verilen yanıtlar tedaviyi belirlemektedir. Bundan kaynaklı olarak Güzellik uzmanı Gülten Kartal detaylı olarak tedavi öncesi uygulama yapılacak bölgedeki kılların ve cildin yapısını, kılın yoğunluğu, ten rengini incelemektedir.

İğneli Epilasyon Sonrası

İğneli Epilasyon Uygulaması

Uygulamadan önce bilinçli bir tedavi için vücuda ve yüze uygulanmakta olan iğneli epilasyon nedir bilinmesi gerekmektedir. Bu sayede bu uygulamanın nasıl yapıldığı ve vücutta nerelere uygulanması gerektiği belirlenmektedir. Öncelikle iğneli epilasyon oldukça güvenli olan ve kesin çözüm sağlayan bir epilasyon yöntemidir. Genellikle acısız bir şekilde işlem sağlanabilmektedir. Uygulamanın iğneli epilasyon nedir bilen iyi bir uzman tarafından uygulanması, kullanılan makinenin modeli ağrı seviyesini belirlemektedir. Bundan dolayı da işlemin usta estetisyen ve güzellik uzmanı Gülten Kartal tarafından yapılması steril bir şekilde kalıcı ve acısız bir epilasyon imkanı sağlamaktadır. İğneli epilasyonda tedavi süresinden çok kısa süre sonra günlük hayata ve işe dönülebilmekte. Herhangi bir anesteziye de gerek kalmadan işlemi sağlamaktayız. Yapacağımız operasyonun süresi uygulama sağlanacak bölgeye ve cinsiyete göre değişmektedir. Çoğunlukla 8 seansta tedavi sürecimiz tanımlanabilmektedir. Epilasyonu kadın ya da erkek fark etmeksizin herkese uygulayabilmekteyiz. Günümüzde özellikle erkeklerde yanak ve omuz bölgelerindeki kışların tedavisi için kliniğimize başvurmaktadır

İğneli Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulama sonrasında yapılan işlemle ilgili bir iz kalmaması için iğneli epilasyon sonrası ve dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir bilinmelidir. Epilasyon ardından uygulama bölgesi koruyucu kremlerle veya kıyafetlerle korunmalıdır. Uygulama ardından ilk bir gün boyunca deri üzerine doğrudan parfüm veya deodorant, makyaj malzemeleri kullanılmamalıdır. Kullanılması ciltte hassasiyete neden olabilmektedir. Tedavi ardından 3 saat boyunca uygulama bölgesine su değdirilmemeli, bölge muhafaza edilmelidir. Uygulama günü duş alınması tavsiye edilmemekte olup alınması gereken durumlarda da sıcak olmayan oldukça ılık su ve sabun ile cilde fazla bastırılmadan hafif bir duş alınmalıdır. Uygulama ardından cilt hassasiyeti incelenerek antibiyotikli krem ile pomatların da kullanımı önerilebilmektedir.

İğneli Epilasyon Yapımı Önerilmeyen Kişiler

Uygulama öncesinde uzmanımız tarafından gerekli muayene yapılmaktadır. Ardından iğneli epilasyon nedir hakkında kısa bir bilgilendirme ardından an uygun olunması durumunda işlem başlamaktadır. Şeker hastalarında, bazı cilt hastalıklarında uygulama tavsiye edilmemektedir. Ayrıca enfeksiyon hastalıklarında da, bulaşıcı rahatsızlığı olan kişilerde, varisi bulunan kişilerde ve kalbinde pil bulunan kişilerde iğneli epilasyon tedavisi tavsiye edilmemektedir. Kanser hastalarına da iyileşme süreci yavaş olabileceğinden tavsiye edilmemektedir.


Bu hizmetimiz ile ilgili süreçleri ve uygulama hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için https://www.gultenkartal.com/iletisim adresini ziyaret edebilirsiniz.Gülten Kartal

Gülten Kartal

Usta Öğretici ve Estetisyen Gülten Kartal

Saç Simülasyonu Uzmanı Usta Öğretici Estetisyen ve Güzellik Uzmanı Gülten Kartal;  Internation Beauty Awards 2019 ödül töreninde “Yılın Başarılı Hizmet Veren Saç Simülasyonu Merkezi” ödülünü almıştır.

Hizmetler


ADRES


Suadiye mah. Bağdat cad. Plaj Yolu Sok. No:2 İnci Apt. Daire:4 34740

Kadıköy İstanbul TÜRKİYE


Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki tüm materyaller Gülten Kartal'a aittir.