Saç Simülasyonu ve Güzellik Merkezi
Tel: 0216 606 30 17

Etiket: İğneli Epilasyon Sonrası

İğneli Epilasyon Nedir

Epilasyon yaptırmadan önce bilinmesi gereken en önemli soru, iğneli epilasyon nedir sorusudur. İğneli epilasyon ile ince ve yumuşak bir iğnenin yardımıyla kıl köklerine akım verilerek, kıl köklerinin kalıcı olarak yok olmasını sağlamaktayız. İğneli epilasyon nedir, nasıl uygulanır ve uygulanacak olan akımın şiddeti nasıl belirlenir sorularına uzmanımızca verilen yanıtlar tedaviyi belirlemektedir. Bundan kaynaklı olarak Güzellik uzmanı Gülten Kartal detaylı olarak tedavi öncesi uygulama yapılacak bölgedeki kılların ve cildin yapısını, kılın yoğunluğu, ten rengini incelemektedir.

İğneli Epilasyon Uygulaması

Uygulamadan önce bilinçli bir tedavi için vücuda ve yüze uygulanmakta olan iğneli epilasyon nedir bilinmesi gerekmektedir. Bu sayede bu uygulamanın nasıl yapıldığı ve vücutta nerelere uygulanması gerektiği belirlenmektedir. Öncelikle iğneli epilasyon oldukça güvenli olan ve kesin çözüm sağlayan bir epilasyon yöntemidir. Genellikle acısız bir şekilde işlem sağlanabilmektedir. Uygulamanın iğneli epilasyon nedir bilen iyi bir uzman tarafından uygulanması, kullanılan makinenin modeli ağrı seviyesini belirlemektedir. Bundan dolayı da işlemin usta estetisyen ve güzellik uzmanı Gülten Kartal tarafından yapılması steril bir şekilde kalıcı ve acısız bir epilasyon imkanı sağlamaktadır. İğneli epilasyonda tedavi süresinden çok kısa süre sonra günlük hayata ve işe dönülebilmekte. Herhangi bir anesteziye de gerek kalmadan işlemi sağlamaktayız. Yapacağımız operasyonun süresi uygulama sağlanacak bölgeye ve cinsiyete göre değişmektedir. Çoğunlukla 8 seansta tedavi sürecimiz tanımlanabilmektedir. Epilasyonu kadın ya da erkek fark etmeksizin herkese uygulayabilmekteyiz. Günümüzde özellikle erkeklerde yanak ve omuz bölgelerindeki kışların tedavisi için kliniğimize başvurmaktadır

İğneli Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulama sonrasında yapılan işlemle ilgili bir iz kalmaması için iğneli epilasyon sonrası ve dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir bilinmelidir. Epilasyon ardından uygulama bölgesi koruyucu kremlerle veya kıyafetlerle korunmalıdır. Uygulama ardından ilk bir gün boyunca deri üzerine doğrudan parfüm veya deodorant, makyaj malzemeleri kullanılmamalıdır. Kullanılması ciltte hassasiyete neden olabilmektedir. Tedavi ardından 3 saat boyunca uygulama bölgesine su değdirilmemeli, bölge muhafaza edilmelidir. Uygulama günü duş alınması tavsiye edilmemekte olup alınması gereken durumlarda da sıcak olmayan oldukça ılık su ve sabun ile cilde fazla bastırılmadan hafif bir duş alınmalıdır. Uygulama ardından cilt hassasiyeti incelenerek antibiyotikli krem ile pomatların da kullanımı önerilebilmektedir.

İğneli Epilasyon Yapımı Önerilmeyen Kişiler

Uygulama öncesinde uzmanımız tarafından gerekli muayene yapılmaktadır. Ardından iğneli epilasyon nedir hakkında kısa bir bilgilendirme ardından an uygun olunması durumunda işlem başlamaktadır. Şeker hastalarında, bazı cilt hastalıklarında uygulama tavsiye edilmemektedir. Ayrıca enfeksiyon hastalıklarında da, bulaşıcı rahatsızlığı olan kişilerde, varisi bulunan kişilerde ve kalbinde pil bulunan kişilerde iğneli epilasyon tedavisi tavsiye edilmemektedir. Kanser hastalarına da iyileşme süreci yavaş olabileceğinden tavsiye edilmemektedir.

İğneli Epilasyon Fiyatları

İğneli epilasyon ile uygulama yapmak çok titizlik gerektiren bir epilasyon yöntemidir. Vücutta uygulanacak olan kıl köklerine, ince boyutlarda, steril bir iğne ile girilerek, çok düşük akımlar şekline köklere uyarılar, iğne vasıtası ile yapılır. İğneli epilasyon fiyatları uygulanacak olan bölgeye göre değişiklik gösterir. Bu yapılan başarılı bir uygulama sonrası, kıllar çekildiği anda kolayca ele gelir. Uygulanan alanda bazen; kızarıklık, yaklaşık olarak 24-48 saat arası süren kabuklanma ya da kabartı görülebilmektedir ve bu gayet doğaldır. İğneli epilasyon uygulaması, ustalık gerektiren bir uygulama çeşididir. İğneli epilasyon fiyatları, uygulamayı yapacak olan kişinin, uzmanlığına ve maharetine göre değişmektedir. Bu epilasyon yöntemde, yumuşak ve ince boyutlarda olan bir iğne ile zayıf kıl köklerine girilir ve yine zayıf bir elektriksel akım uygulanarak kıllardan kurtulma sağlanır. Bu durumda kıl kökleri tahrip edilerek, kalıcı bir sonuç alma amaçlanmaktadır. Uygulanacak olan epilasyon seansı sayısı, tüylerin rengi, çıkış şekli, yapısı ve yoğunluğuna göre belirlenmektedir ve bu nedenler neticesine iğneli epilasyon fiyatları, değişkenlik gösterebilmektedir.

İĞNELERİN ÖZELLİKLERİ VE UYGULAMADAN SONUÇ ALMA VE UYGULAMA YAPILAMAYACAK OLAN KİŞİLER VE İĞNELİ EPİLASYON FİYATLARI

İğneli epilasyonda kullanılmakta olan iğnelerin, kişiye özel ve de steril olması gerekmektedir. Bu epilasyon uygulamasından hemen 0 sonuç alma oranı, düşüktür. Çünkü her kıl aktif üreme döneminde olmayacağından dolayı, tam manasıyla temizlik biraz zaman alabilir. Aktif üreme döneminde olan kıllar, daha rahat bir şekilde yok edilmektedir. İğneli epilasyon fiyatları kılların bu durumuna göre değişkenlik gösterebilme durumu bulunmaktadır. Yaygın varisi olan hastalara, hamilelere, şeker hastalarına, kalp pili kullananlara, kanserli hastalara, aktif reaksiyonu olan hastalara, AIDS olanlara, sedef hastalığı olanlara, frengi gibi bulaşıcı rahatsızlığı olan hastalara, iğneli epilasyon işlemi uygulanmamalıdır. İğneli epilasyon fiyatları, bu tip hastaların, uygulamaya verimliliği kontrol edildikten sonra fiyat çıkarılarak uygulamaya uzmanların onay vermesi dahilinde, işlemi yaptırma şansları bulunmaktadır.

İĞNELİ EPİLASYON SONRASI YAPILMASI GEREKENLER VE YAPILMAMASI GEREKENLER NELERDİR?

Epilasyon işlemini takip eden 24 saat içerisinde, uygulama yapılmış olan yeri tahriş edebilme durumu olan; roll-on, parfüm ve deodorant gibi kozmetik ürünlerinin kullanılmamasının gerektiği tavsiye edilmektedir. İğneli epilasyondan sonra, yaklaşık olarak ortalama 2-3 saat, uygulama yapılmış olan bölgeye su değdirilmemelidir ve cilt; kese ve benzeri ürünler ya da sıcak su ile tahriş edilmemelidir. Yıkanılması gereklilik arz ediyor ise, yumuşak bir sabun ve ılık bir su ile uygulama yapılmış olan alan yıkanabilir. Uygulama bölgesinde enfeksiyon oluşmaması için, pomad ya da antibiyotik içerikli olan kremler sürülebilir.

İĞNELİ EPİLASYONUN TEDAVİSİNİN ÖZETİ

Herkesin vücudu, birbirinden farksız ve eşsizdir ve bu sebepten dolayı iğneli epilasyon fiyatları farklılık gösterebilir. Bu durum aynı zamanda şu manaya gelir: Tedavi süreci, tedavi sürecinin planlaması ve sonuçları, kişiden kişiye farklılık gösterebilir.


ADRES


Suadiye mah. Bağdat cad. Plaj Yolu Sok. No:2 İnci Apt. Daire:4 34740

Kadıköy İstanbul TÜRKİYE


Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki tüm materyaller Gülten Kartal'a aittir.