Saç Simülasyonu ve Güzellik Merkezi
Tel: 0216 606 30 17

Etiket: İğneli Epilasyon Erkekler

İğneli Epilasyon Yapan Hastaneler

İğneli epilasyon kıl köklerinin yakılması işlemidir. Uzun yıllardır kullanılan bu epilasyon yöntemi güvenilirdir. Tüy ve kıl sorunlarını gidermeyi amaçlamıştır. Her kişiye farklı iğneler kullanılarak hijyen sağlanır. Fakat epilasyonun ne kadar süreceği kişiden kişiye değişebilir. Çünkü her insanın vücut yapısı ve kıl kökleri farklıdır. Bu yüzden iğneli epilasyonda bitiş süresi kesin olarak verilemez. İğneli epilasyonun acısı kişiden kişiye göre değişebilmektedir. Fakat acıyı en aza indirmek için anestezi etkili deri uyuşturan kremler kullanılabilir. Kişi tercih ederse bu kremi kullanabilir. İğneli epilasyondan hemen sonra cildi tahriş edecek çeşitli maddeler kullanılması tavsiye edilmez. Özellikle deodorant kesinlikle kullanılmamalıdır. Aksi takdirde ciltte kızarıklık oluşacaktır. İğneli epilasyon yapan hastaneler gün geçtikçe çoğalmaktadır. Hastanelerin fiyatları değişebilmektedir bu uyguladıkları alete ve kaliteye bağlı olarak değişebilmektedir. Fakat kişi kendine en uygun yeri belirlemeli ve epilasyonunu bu şekilde gerçekleştirmelidir. İğneli epilasyon tüylerden ve kıllardan kurtulmak için en etkili yöntemdir.

İğneli Epilasyon Yapan Hastaneler Erkeklere Epilasyon Uygulanabilir Mi?

Bu yöntemi kadınlar gibi erkeklerde kullanabilir. Her iki cinse de kolayca uygulanabilir ve çeşitli seanslar sonucunda tüylerinizden tamamen kurtulabilirsiniz. İğneli epilasyon yapan hastaneler hastalarının hijyenine çok dikkat etmektedirler. Çünkü bu epilasyon sürecinde hijyen elden bırakılmamalı, her kişiye gereken önem verilmelidir.

İğneli Epilasyon Yapan Hastanelerde Acı Eşiği

Bu uygulama kişinin acı eşiğine ve vücut tipine bağlı olarak değişmektedir. Ayrıca yapan kişinin tecrübesine ve sakinliğine göre de değişebilir. Çünkü cilt hassastır ve nazik davranılmalıdır. Kesinlikle bu işlem doğru uygulandığında hiçbir sorun çıkmayacaktır. İğneli epilasyon yapan hastaneler genellikle hastaları istediği taktirde anestezi etkili uyuşturucu kremler kullanabilirler.

İğneli Epilasyon Yapan Hastanelerin Ortak Özellikleri

Bütün sağlık kurumları, hastalarının veya müşterilerinin sağlığını ön planda tutmakla yükümlülerdir. Aksi taktirde istenmeyen durumlar ortaya çıkacak her iki tarafta bundan kötü etkilenecektir. Tüm iğneli epilasyon yapan hastaneler hijyene ve sağlığa dikkat edip hastalarını zor durumda bırakmamalıdırlar. Çünkü müşteri devamlılığı ve sağlığı bu iş için çok önemlidir. Bu yüzden en kaliteli ve en iyi hizmet veren yeri seçmelisiniz. Kişiler kendi araştırdıkları ve istedikleri doktorda veya hastanede bu işlemi gerçekleştirebilirler. Hem doktorlar hem iğneli epilasyon yapan hastaneler hijyene ve sağlığa çok dikkat etmelidirler. Kişilerin bir çok seçeneği bulunmaktadır, iğneli epilasyon yapan hastaneler içlerinde uzman doktorlar bulundurmaktadır. Kişiler iğneli epilasyon yapan hastaneler hakkında iyice bilgi edinmeli ve kaliteli bir yerde epilasyonlarını gerçekleştirmelidirler. Günümüzde çok başarılı merkezler ve estetisyenler bulunmaktadır. Usta Estetisyen ve Güzellik Uzmanı Gülten Kartal sizler için en güvenilir seçim olacaktır. Kaliteli ve güler yüzlü bir hizmet almak istiyorsanız kesinlikle tercih edebilirsiniz.

İğneli Epilasyon Sonrası

İnsanlar vücutlarındaki tüy ve kıllardan rahatsız oldukları için ya da hoş görünmediği için farklı yöntemlerle kurtulmaya çalışmaktadır. Birçok farklı yöntem olsa da en uzun süredir tercih edilen ve hala tercih edilmeye devam edilen yöntem iğneli epilasyondur. İğneli epilasyon yöntemi en basit hali ile kıl ve tüylere küçük elektrik akımları verilerek kıl hücrelerinin öldürülmesini sağlayarak çıkmamasını sağlama yöntemidir. Bu şekilde zarar gören kıl sonrasında cımbız yardımı ile iğneli epilasyon sonrası alınmaktadır. Bu işlem her ortamda uygun fiyat diye düşünülerek yaptırılmamalıdır. Çünkü bu işlemi yapacak olan kişinin eğitimli ve sertifikalı olması gerekmektedir. Aksi halde vücudunuzda büyük yanıklar ve yaralar oluşmasına neden olabilir.

İğneli Epilasyon Güvenlimi

Uzun süreden beri hala tercih edilmesi güvenilir ve oldukça yararlı bir yöntem olduğunu ortaya koymaktadır. Ancak bu işlemi Türkiye’de en iyi yapan Usta Estetisyen ve Güzellik Uzmanı Gülten Kartal ve merkezinde çalıştırdığı ekibi tarafından oluşmaktadır. İşlemin güvenilirliği kısmında eğitimli ekibi ile her cilt tipi, özelliği ve rengindeki kişiye ince uçlu iğneler ile iğneli epilasyon sonrası ve anında ağrıya neden olmadan işlemi gerçekleştirirler. Makineyi kullanan kişiye de bağlı bırakılmadan yaptıran kişinin acı eşiğine de bağlıdır. İsteğe ve farklı durumlar doğrultusunda işlem sırasında anestezik kremlerle ağrı azaltılması gerçekleşmektedir.

İğneli Epilasyon Süresi

Düzeli olarak devam edilmesi gereken bir işlem olduğu için daha çabuk bitmesi kişinin gerekli zamanlarda gelmesi ile doğru orantılıdır. Ancak işlem süresi de hızlı sonuç veren iğneli epilasyon sonrası yan etkilere sebep olmayan etkin yöntemdir. Genel olarak 1.5 – 2 ay aralığında uygulanan işlem kişinin vücudunda yaptırdığı alanın büyüklüğü ve kıl sayısına da bağlı olarak süre değişimi olabilmektedir. Cilde temas ederek uygulanan bir yöntem olmasından dolayı iğneli epilasyon sonrası ve öncesi de düşünülerek bazı kişilere uygulanmaması tercih edilmektedir. Bu kişiler; Hamileler, cilt problemi olanlar, kanser hastaları, varis hastaları, bulaşıcı hastalığı olanlar, kalp pili kullanan kişiler için uygulanamayan bir yöntemdir. Çünkü kişinin vücuduna ve hastalığına karşın sorun olması istenmemektedir.

İğneli Epilasyon Erkekler

Genellikle kadınların tercih edildiği bilinse de erkekle rde vücutlarındaki omuz ve sırt kısmında yer alan kıl ve tüylerden rahatsızlık duymaktadır. Bu sebeple işlemi uygulatmaktadır ve iğneli epilasyon sonrası da gerçekten yararlı olup memnun kaldıklarını bildirmişlerdir. Kesinlikle iğneli epilasyon sonrası vücutta iz, yara gibi sorunlarla karşılaşılmamaktadır. Diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında iğneli epilasyon sonrası daha çabuk iyileştiği ve minik tüylerin dahi yok edilmesini sağlayan tercihi çok olan bir yöntem olmaktadır. Kişinin vücudundaki yapılacak bölge boyutu, kıl yoğunluğu fiyatın değişimine neden olmaktadır.


ADRES


Suadiye mah. Bağdat cad. Plaj Yolu Sok. No:2 İnci Apt. Daire:4 34740

Kadıköy İstanbul TÜRKİYE


Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki tüm materyaller Gülten Kartal'a aittir.